Problem zapisu .mp3 w Aadacity

Otóż chciałbym nagrać śceżke dżwiękową z filmu do formatu .mp3 za pomocą programu Audacity ,tylko niewiem jak ?

  1. Pobierasz kodek lame i rozpakowujesz go gdzieś w bezpiecznym miejscu na dysku (np. w Program Files\Lame

  2. W Audacity: Edycja -> Ustawienia -> Audio Files -> Znajdź bibliotekę (wskazujesz w/w folder)

  3. Otwierasz plik dźwiękowy, który chcesz konwertować, jeśli trzeba edytujesz i na koniec: Plik -> jedna z kilku opcji pn. Eksportuj…

Gdzie musze wypakować ten spakowany plik ?

Gdziekolwiek. Byle w takim miejscu, żeby go przypadkiem nie usunąć w szale jakichś porządków na dysku :slight_smile:

Lokalizacja nie jest ważna, ważne żeby programowi Audacity podać ścieżkę do pliku lame_enc.dll

P.S. Dopiero teraz dokładnie przeczytałem pierwsze zdanie z Twojego pierwszego posta :slight_smile:

Zanim zaczniesz działać z Audacity musisz jakoś “wyciągnąć” ścieżkę dźwiękową z filmu. Możesz to zrobić np przy pomocy programu VirtualDub. Tyle, że: jeżeli zripujesz do np. nieskompresowanego wav a ścieżka trwa kilkadziesiąt i więcej minut powstanie spory plik. A jeżeli zripujesz od razu skompresowany, np. do mp3 to… Audacity przestaje być potrzebny :slight_smile:

Hmm… z tego co zrozumiałem, to chcesz wyciągnąć ścieżkę dźwiękową z filmu, tak?

Czy to musi być zrobione w Audacity? Bo tak mi się zdaje, że raczej nim nic specjalnego nie zdziałasz.

Najlepiej zainstaluj sobie darmowy program Free Video to Mp3 Converter. Włącz go, wybierz film, z którego chcesz wyciągnąć ścieżkę dźwiękową, ustaw nazwę pliku wyjściowego, wybierz jakość pliku, potem wciśnij przycisk Convert i czekaj aż wyeksportuje ci dźwięki :slight_smile: .

Polecam łatwy, szybki i freeware ,Video mp3 Extractor 1.8" :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1357&t=112

Obsługuje wiele formatów plików wideo m. in. AVI, ASF, MOV, MPEG, MP4, WMV.

Pomożcie mi :smiley:

Mam oczywiscie audiocity, wchodze w ta biblioteke, odtwieram tego lame w MP3 Library daję Lokalizuj i potem "lame_enc.dll " - tak to powinnam robic??

hm no jesli tak, to potem przechodzę do eksportuj —> zapisz… no i bum! koniec! jedyny format dozwolony to jakieś ‘xml’… Głowię się nad tym już od 2 godzin, a blondynką nie jestem… To ten program jest strasznie dziwny :confused: Błagam Was o pomoc! Co robię źle!?

Proponuję tą stronę

http://audacity.sourceforge.net/help/faq