Problem zapoczatkowany ram'em

(system) #1

Wczoraj postanowiłem przeczyścić komputer wyjąłem ramy (ddr 512 i 256) wyczyściłem dokładnie pędzelkiem sloty i włożyłem ramy na miejsce .Odechciało mi sie czyszczenia reszty . Podłączyłem kabel do komputera włączam , komputer sie uruchomił lecz monitor był czarny . Myślałem ze to awaria ramu jakaś , lecz głośnik od płyty głównej nie piszczal .Dzisiaj chciałem pożyczyć ram od kolegi . Wyjął 128 ze slotu ( w drugim zostało 512) włącza komputer i to samo co u mnie

jaka może być przyczyna ?

(Dimatheus) #2

Hej,

Miałem dokładnie - jakiś rok temu - ten sam problem ze starym kompem stacjonarnym. Czyszczenie było pełne Niby się włączał, ale karta graficzna nie działała. Odłączałem więc poszczególne podzespoły i okazało się, że problem powoduje właśnie jedna z kości RAM. I założę się, że u Ciebie jest podobnie... Dlatego koniecznie przetestuj kości - ale pojedynczo, by w ogóle komputer mógł się włączyć... Pamięć RAM sprawdź za pomocą programu MemTest - link do programu oraz odpowiednią instrukcję znajdziesz TUTAJ. Jeśli pojawią się jakieś błędy - a zakładam że tak będzie - to niestety kość RAM'u do wymiany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #3

będę musiał pozyczyc od innego kolegi ramy bo 256 nie działa a teraz mam podejrzenie co do 512

(Dimatheus) #4

Hej,

W sumie dzięki temu sprawdzisz, czy płyta i mostek północny przypadkiem nie padły...

No to nic, tylko wrzucić do płyty i przetestować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #5

Ram działa grafika tez sprawdzałem u kolegi wiec płyta albo procesor

(Adalbert) #6

Jak wyjmiesz grafikę, RAM i odłączysz dysk z komputera, to przy próbie uruchomienia (z samym procesorem) są jakieś piski?

Masz jakąś diodę, pokazującą czy płyta główna dostaje prąd?

Jaki dokładnie masz zasilacz (model)?

(system) #7

Ten komp to nie jest "zbytnia strata dla ludzkości"

Płyta główna As rock k7s8x

Grafika gv-r955128d

procesor Athlon XP 2800+ 2250MHz 333MHz

ram kingstona 512 i jakiś 258

dysk Satage

Muzayka zintegrowana

jeśli padł procek to jaki polecacie ?

(Adalbert) #8

Jak będziesz ignorował zadawane pytania, to nie zdziw się, jak nikt nie odpowie na Twoje...

(system) #9

Bez urazy ale nie jestem taka /cenzura/ ze sie na sprzęcie w ogóle nie znam to co napisałeś zrobiłem na początku i na tej podstawie myślę ze mi płyta paść mogła

(Adalbert) #10

Fajnie, że się z nami podzieliłeś tymi informacjami...

(Dimatheus) #11

Hej,

Spokojnie... Po co te nerwy?? #-o Dobrze, że to tylko wirtual, bo w realu pewnie ktoś tu by się chwycił za głowy...

Ciężko mi coś polecić z AMD, bo sam preferuję i polecam układy Intela - jakoś się do AMD po prostu zraziłem - ale to zupełnie inna historia... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus