Problem zawieszaniem się komputera

Mylisz się. SDRam wcale nie są takie tanie, szczególnie porównując cena>wydajność/wielkość.

Moim zdaniem nie ma co dokładać pamięci do tego komputera. Sam kiedyś zrobiłem takie głupstwo, a nic mi to nie dało. I tak, i tak dostałem nowy komputer, a stary z dodatkową kością poszedł “w kąt”. Dodatkowa pamięć na 99% nie rozwiąże Twojego problemu. Skoro wcześniej chodziło dobrze, to dlaczego po podłączeniu dodatkowej kości miałoby się “naprawić”?

IMHO lepiej zacząć zbierać do nowego komputera. Zrobiłbym jeszcze format, dokładnie wyczyścił wiatraczki (temperatury są jednak za wysokie). Podłączył lepszy zasilacz i sprawdził, czy się nie poprawiło.

Za wysokie ? Czego niby? Może dysku trochę, ale nie tak że się spali !

A czy jest to możliwe że mam zainstalowane 2 systemy na jednym komputerze ? I jakbym mógłbym to sprawdzić? Bo możliwe że zainstalowałem dwa systemy po kolei. I czy przez to mógłby się zawieszać ?

Sollo , Ty to nazywasz konkretnym tematem? Spróbuj jeszcze raz.

Odpowie mi ktoś na moje ostatnie pytanie ?

Możesz mieć dwa systemy.

Aby to sprawdzić wejdź Start>wyszukaj>pliki i foldery>wpisz Windows. Jeśli będą dwa foldery Windows, znaczy, że masz dwa systemy.

Jakby nie patrzeć większe prawdopodobieństwo zawieszania się komputera jest jak masz 2 systemy niż 1 :wink:

Znalazlem dwa foldery WINDOWS pisane z duzych liter i kilka z malej litery.

Dla pewności sprawdź zawartość tych dwóch folderów “WINDOWS”. Jeśli będzie bardzo podobna - dwa systemy :wink:

Jeden jest pełny drugi pusty tak jakby go ktoś usunął foldery w środku : D Lecz dziwią mnie te foldery z małej litery “Windows” ponieważ maja podobną lokalizację na dysku.

No to dziwna sprawa, bo z ciekawości zrobiłem sobie przeszukiwanie i jest jeden folder WINDOWS i jeden Windows, który znajduje się w folderze “MSN Gaming Zone”. Reszta folderów to natomiast Windows NT, Windows_skin etc.

Nie wiem jak instalowałeś te systemy, ale coś poszło nie tak :smiley: Najpewniej będzie sformatować komputer na nowo i przy tworzeniu partycji skasować obydwie i utworzyć nowe. Dzięki temu zabiegowi będziesz w 100% pewien, że partycje na których instalujesz system są czyste :wink:

Ja sformatuje tylko dysk na którym znajduje się mój system. Czyli domyślnie C:/. Resztę zostawię bez zmian bo zależy mi na tych plikach ; p. Tylko teraz nie pamiętam jakie ściągałem sterowniki do karty oraz płyty.

Dodane 23.12.2009 (Śr) 19:35

Aha i jeszcze jak wchodzę do trybu awaryjnego to mam do wyboru dwóch użytkowników. Czy to też tak ma być ?

Tak. Ja mam 2 użytkowników, jak wchodzę w awaryjny mam 3 (2 domyślne konta + administrator).

Tak jest w XP, to normalka :slight_smile:

Spoko : ) Jutro biorę sie za formatowanie : ) Może podałby mi ktoś jakiś link żebym czegoś nie spierniczył ?

Jedyne linki jakie bym Ci mógł podać, to od producentów Twojego sprzętu :wink: Pamiętaj po formacie zainstalować sterowniki od każdego sprzętu podłączonego do Twojego komputera (no i do mobasa :wink: ).

Ja to zawsze robię w takiej kolejności:

1. Sterowniki od Chipsetu (płyty głównej)

2. Sterowniki od karty graficznej

3. Sterowniki od karty dźwiękowej

4. Sterowniki od innych, podpiętych urządzeń

5. Antywirus

6. Aktualizacje

6. Inne potrzebne programy (w tym DirectX jeśli nie będzie w Service Pack’u 3 najnowszej wersji)

Jak o czymś zapomniałem to dopiszcie :wink:

To to akurat dobrze wiem . Tylko ja chciałbym sformatować tylko dysk C:/ . I czy jak włożę płytę z windowsem to czy znajduje się tam taka opcja ?

Jak zrobisz rozruch z płyty Windows, podczas instalacji systemu, w menu gdzie możesz zmieniać partycje usuń partycje z systemem i stwórz nową. Na niej kliknij enter (na niej zainstaluje się system). Drugiej partycji nie ruszaj.

Mam nadzieję, że to zadziała (biorąc na logikę - tak, na praktykę - nie próbowałem).

Pozdrawiam!

Czyli jak mam 3 partycje i chce zainstalować na jednym z nich to mam na niego po prostu kliknąć ? A tamten system i pliki sie usuną ?

Nie, jak instalujesz Windows, masz wybór partycji, na partycji systemowej klikasz przycisk odpowiedzialny za usuń , następnie tworzysz nową partycję, na której klikasz Enter w celu zainstalowania na niej systemu.

Aha i zauważyłem że jak komputer jest rozgrzany to dopiero zaczyna normalnie chodzić. To od czego może być ta przyczyna ?