Problem zawieszaniem się komputera

Witam. W moim ostatnim poście pisałem o zawieszaniu sie mojego komputera i jego ponownym częstym włączaniu.

Zamierzam dokupić RAM i mam do was pytanie : Czy to pomoże ?

ponownym częstym włączaniu ? tzn?

Jaki masz system? Ile ramu aktualnie. Wklej specyfikacje najlepiej z Everest-a

To wygląda tak ze muszę go włączać parę razy żeby chodził normalnie. Np. gdy włączam go pierwszy raz wiesza sie podczas ładowania. I resetuje go i resetuje aż chodzi normalnie tak około 5-6 razy.

Płyta główna:

Typ procesora Intel Celeron, 1717 MHz (17 x 101)

Nazwa płyty głównej Epox EP-4BDAE (5 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845D

Pamięć fizyczna 256 MB (PC2100 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award (02/08/03)

Heh, a jaki system ?

Windows XP

Hmmm… no ten RAM przyda się i tak. Więc jak chcesz inwestować w tego kompa to kup. Tylko kup taki, żeby się nie gryzły, i żeby twoja płyta go obsługiwała.

Ale czy to pomoże ?

Może pomóc może nie… patrzyłeś w evereścue czy w innym programie, jakie masz temperatury podzespołów?

Ten RAM swoją drogą warto kupić, 256 mb, mi nie starczało na Windowsie 98, a ty masz XP. A ja Windowsa 98 miałem szmat czasu, a dzisiejsze programy biorą o mega więcej niż z tamtych czasów.

ja swego czasu miałem xp na pentium 4 1.7Ghz i 256 ram i 2 lata śmigał nieraz lekko przymulał ale często czyściłem go ccleanerem itp

Mój komputer ma już z 8 lat. Ale nigdy tak sie nie działo : ) A temperaturę zaraz wyśle i powiesz co o tym sądzisz.

Ok. Czyściłeś go kiedyś?

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 42 °C (108 °F)

Seagate ST380011A 41 °C (106 °F)

Dodane 19.12.2009 (So) 21:14

Szczerze to tak : ) Odkurzałem go kiedyś i w sumie dziś go rozebrałem i poczyściłem wentylatorek od płyty głównej.

a format robiłeś?

Tak kiedyś robiłem.

i po formacie też miałeś takie cięcia przy starcie?

Szczerze to nie pamiętam.

hehe dokup ram napewno nie będzie to duży koszt ponieważ są to SDram a po drugie to może warto byłoby zrobić format tak dla jasności wykluczenia wady sprzętu

RAM dokupię na pewno. To nie SDRAM tylko DDR : ) Jeżeli to nie pomoże to zrobię kompletny format : )

Sollo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Chłopie posprzątaj dokładnie w tym kompie, chyba że jajecznice na śniadanko będziesz robił, temperatury są za wysokie :shocked!: