Problem ze 100 procentowym użyciem dysku

Tak wyglądają wnętrzności.

Widzę że jest możliwość wpięcia jednej kości ramu. Opis na plastiku ddr4 h=5,2S.

I tyle warte są opisy x-cum… :face_vomiting:

Rozumiem że teraz do sklepu i dysk SSD plus 8gb ramu??

Nie, to będzie przerost formy nad treścią.
Kup używane 4 GB RAM na Allegro, dasz z 60-70zł, ale to wystarczy, 8 vs 12 nie poczujesz różnicy. Nie wiem tylko jaka to firma, ale pewnie Mikron.

Dysk nowy owszem 240 GB SSD, nie szalej z kosztami Adata starczy.

No i jest jeszcze pytanie, czy chcesz mieć dwa dyski?
Na Aliexpresie, czy Allegro, kupisz przejściówkę ze złącza napędu CD na dysk i montujesz w kieszeni na odtwarzacz CD (o ile nie korzystasz).

Też tak miałem na laptopie lenovo - dokupiłem ram i pomogło (brak użycia dysku w 100%)
Mój model: Lenovo ideaPad 320

@anon7248146 ale mi się wydaje, że tam jest tylko jedno gniazdo na RAM, albo źle widzę na telefonie…

Btw. Widząc to chłodzenie wcale się nie dziwię, że wsadzili taki procesor :smiley:

Tak, gniazdo jest jedno, ale pod gniazdem, na moje niewprawne oko, widzę wlutowane moduły. Bo @grasky żadnej kości nie wyjmował, prawda?

Faktycznie, możesz mieć rację! W takim wypadku kości 8GB mógłby nawet nie przyjąć, bo przy jakimś modelu z tej serii, albo opisie całej serii widniało, że 8GB to maks.

Jedno wolne, reszta zapewne wlutowana.

Z mojej strony - mam takie ustrojstwo acera z Celeronem N3700, wyniki testów wydajności ma jak C2D.
Fabrycznie 500GB HDD i 4GB ramu, nie dało się tego używać.
Po podmianie pamięci na 8GB i dysku na SSD śmiga całkiem akceptowalnie, nie trzeba na nic czekac.
Co prawda procesor ogranicza ale w przypadku tego i3 co ma autor nie będzie aż tak tragicznie.

BTW, strasznie te tanie laptopy są wykonane, niech to upadnie…
Kiedyś tylko tanie tak robiono, obecnie wszystkie.

Nie nie, nic nie wyjmowałem. Ewidentnie wlutowane z możliwością rozszerzenia. Poszukam gdzieś na rynku ramu i dysku SSD i mam nadzieję, że sytuacja się poprawi i umożliwi względne korzystanie ze sprzętu. Nie mam mega wymagań.

Uważaj tylko z ramem, czasem w takich konstrukcjach ciężko dopasować odpowiednią kość.

Najlepiej byłoby sprawdzić jakiej firmy/ jaki model masz wlutowany. CPUZ nawet powinien pokazać.

Z tym że, wchodząc na stronę Lenovo Support

https://pcsupport.lenovo.com/cl/pl/products/laptops-and-netbooks/100-series/110-15isk/?linkTrack=Homepage%3ABody_Search%20Products&searchType=3&keyWordSearch=110-15ISK%20Laptop%20(ideapad)

Instrukcja sprzętu.

Strona 27 pokazuje 8GB max. 4GB lutowane i 1 gniazdo sodimm. (dodaj 2 GB lub 4 GB).

Strona 72 pokazuje części pamięci.

1 polubienie

To są tyle “Maintenance”, czyli serwisowe, na stronie Lenovo powinno być w częściach kompatybilnych wiecej. U siebie miałem kilkadziesiąt modeli przy Ideapadzie 330 (też 4 gb były lutowane, ale procek Ryzen2200u zamaist tej i3-6000, rekompensował mi to). :slight_smile:

Dzisiaj się nie opłaca laptopa kupować i co ci tak dużo dysku zżera?

A pewnie aktualizacje.

bo ja wiem. Na SSD śmiga nawet spoko i nie widać żeby jakieś procesy w tle mu przeszkadzały. no, ale ma 450-530 odczytu na poczatku, a nie 60 jak wiekszość laptopów,. zazwyczaj w laptopach montuje się najwolniejsze dyski HDD 5400 rpm 8 MB cache. :thinking: Zależy jak słabe. Jak bardzo to wówczas nie należy instalować Windows 10