Problem ze ściaganiem plików

Witam

Wiem, że ten temat wałkowany jest po 1000 razy ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Każdy plik (łącznie z pdf itp) ściąga mi się przez 5 sekund, następnie prędkość ściągania zaczyna spadać i staje tak wszystko i nic się nie dzieje. (prędkość spada ale nie schodzi do zera po prostu sie sarzymuje powiedzmy z 256 do 37) zero aktywności. Czasami w ogóle nie zaczyna ściągać. Używam Firefoxa ale na IE to samo było. Dzieje się to do tego na nowym komputerze z nowym sys win 7. Dodam jeszcze że na początku spokojnie można było ściągnąć jakieś instalki itp.

Pliki cookie wyczyszczone (i w firefoxie i w IE)

na drugim komputerze wszsytko śmiga normalnie także problemu z dostawcą nie mam

żadnych programów typu speed download

żadnych pluginów i dodatków.

jakies sugestie ?

Jaki antywirus? Spróbuj go testowo wyłączyć.

Antywirusa brak, jeszcze nie zdążyłem nic ściągnąć, 4 dni dopiero komputer pracuje.

Dodane 31.07.2012 (Wt) 11:41

Przed chwila skonczyłem reinstalacje systemu. Nie pomogła, wciąż nie moge nic ściągać

Dodane 31.07.2012 (Wt) 17:48

Dobra znalazłem problem. Należało zresetować router do ustawień fabrycznych i na nowo go skalibrować. Najwyraźniej coś mu się poprzestawiało i blokował mi ściąganie plików ale nie witryn. Cały dzień z tym walczyłem ale wygrałem :P. Jakby ktoś miał podobny problem to radze zacząć od zresetowania routera. Trwa to 2 minuty (przy modem routerze całe 5 min bo jeszcze hasła trzeba wpisać) i wszystko chodzi.