Problem ze ściąganiem przez uTorrent

Witajcie!

Mam pewien problem. Nie dawno zmieniłem operatora sieciowego z Neostrady na sieć Toya (Łódź).

Gdy korzystałem z Neo nie miałem problemów ze ściąganiem. Była prędkość 1 MB i było ok.

Jak zmieniłem na Toyę (też 1 MB) zaczęły się problemy. Podwyższyli mi prędkość do 2 MB a od nowego roku do 5 MB.

I tu mam problem, bo nie mogę nic ściągać. Mam maksymalną prędkość 2-3 kB/s. Później dochodzi do 0 i koniec.

Proszę o pomoc.

PS. Tu wyniki z speedtest.net

684732149.png

Co ściągasz? Jeśli coś legalnego to ci pomożemy … :slight_smile: Pewnie pliki mają mało seedów ( niestety tak jest często jak się ściaga legalne rzeczy z torrentów)

Wszystko w normie jeśli chodzi o download,ping też bardzo dobry.Jak ściągasz programy ze stronek to leci szybko prawda? :slight_smile: Problem tkwi w dostawcy.Musisz się z nim skontaktować i spytać czy nie ogranicza transferu na niektóre protokoły.

Wszystko na legalu, o to się nie martw. Seedów ma koło 300.

Edit:

Ze stronek plik 5Mb ściąga się około 1 minuty

Mico , może masz zablokowane porty, lub jak kolega napisał, nikt nie seeduje tego torrenta.

Co do portów to się nie orientuję, ale w uTorrencie pokazuje mi się żółty trójkącik.

W takim razie masz tam też informację, co jest nie tak. Możliwe, że jesteś za NATem, ale to tylko moje przypuszczenia.

Pokazało się czerwone kółko i jest napisane, że firewall lub router ogranicza łączność. I coś o otwarciu portów.

Mam ustawiony port 55555 i ściągam teraz z prędkością ok. 40kB/s

Jak otworzyć te porty ? Mam coś co się wabi Motorola SBV 5121.

EDIT:

Przed chwilą był trójkącik a teraz zielone kółko, tylko że prędkość nie przekracza 55kB/s

A jakie masz ip?

Publiczne?

A jak sprawdzić adres IP ?