Problem ze ściąganiem z chomikuj


(Sergiuszzajac) #1

Witam

Gdy pobieram z chomikuj pobieranie napedza sie pozniej na chwile zacina sie, predkosc spada i znowu sie napedza i to dzieje sie co kilka sekund. Dzieje sie tak na firefox i na roznych akcelatorach, ale tylko z chomikuj. Bardzo was prosze o pomoc :slight_smile:


(Pharun) #2

Specyfika serwerów chomika (ja nie czuje że rymuje). To nie Twoja wina tylko ich i raczej nie wiele na to poradzisz.


(Sergiuszzajac) #3

Tego się spodziewałem... Szkoda, bo akurat na siódmym parcie pewnego legalnego oprogramowania zaczęły dziać się te cyrki.


(Pharun) #4

Późna godzina, więcej użytkowników - wszystko spowalnia - dzisiaj ok 11.00 śmigał aż miło :slight_smile:


(Sergiuszzajac) #5

No i niestety dalej ten sam problem, wiec nie jest to problem serwerów chomika. Dodam, że pierwsze 6 partów pobrałem z maksymalna predkoscia, a kiedy zabralem sie za ostatni to własnie zaczelo skakac,.


(Pharun) #6

To JEST problem serwerów chomika - możliwe że po prostu nie rozwiązuje tego inna godzina i mniejsze obciążenie. Ja mimo posiadania u nich odpowiedniej ilości MB kiedy chcę ściągnąć cokolwiek to osiągam max 360kbps mimo że łącze mam 16Mbps i jak ostatnio ściągałem ubuntu przez torrenty to miałem 1,6MB/s transfer. Chomik niestety nie jest najszybszą metodą pobierania danych z internetu.


(Sergiuszzajac) #7

Dla mnie zawsze był najszybszą metodą pobierania danych z internetu :frowning: . Ale w tym momencie nie chodzi o spadek prędkości... Prędkość jest dobra. Wygląda to tak, że po ściągnięciu pliku 100mb z średnią prędkością 200kb/s czas pobierania powinien wynosić 500 sekund, a u mnie on wynosi 1000 sekund ponieważ tak jakby pobieranie się zacinało. Jeszcze często jest tak, że się zatnie i nie ruszy.


(Jannagranna) #8

Więc po jakiego grzyba ściągać z chomikuj, jeśli program jest legalny...


(Pharun) #9

napisał przecież że chomikuj było dla niego zawsze najszybszą metodą pobierania i nie jest to głupie. Jeżeli ściąganie przez zwykły protokół http działa tak jak powinno to można od razu osiągnąć maksymalną przepustowość łącza i nie jest to zależne np. od ilości udostepniających tak jak na P2P. Biorąc pod uwagę że na chomiku płacisz za każdy ściągnięty MB to zazwyczaj działa wszystko sprawnie a np na oficjalnych serwerach masz często kolejki i obciążone serwery.