Problem ze scrollem

Witam… nie dawno padł mi scroll w myszce :? a gram od czasu do czasu w silkroada a scroll tam się przydaje do oddalania i przybliżania kamery… Innego klawisza do tego nie ma… i takie o to pytanie do Was… da rade jakoś przeprogramować dwa boczne przyciski, których praktycznie nie używam, żeby działały tak jak scroll, jedno przyciśniecie bocznego przycisku = jedno przesunięcie scrolla?

ja bym proponował naprawić scrolla.

Może w ustawieniach myszy jakoś wyłączyłeś opcje używania scrolla?

W sumie myszki drogie nie są a denerwować się na to, nie wiem.A masz ją jeszcze na gwarancji?Jeśli tak po prostu ją oddaj, jeśli nie tak jak mówił “vqrzony” spróbuj naprawić czy przeczyścić, ale najpierw zobacz w te ustawienia myszki.

Co to za model myszy? Czy producent dołączył jakieś oprogramowanie do jej konfiguracji? Bardzo często w takim programowaniu można przepisać funkcję jednego klawisza myszy dla innego klawisza, gry wykorzystują wtedy ustawienia systemu i działają na zamienionych klawiszach - sam testowałem to u siebie na myszce A4-tech X-718BF. W Quake 3 działa bez zarzutu :). Tak więc jeżeli masz oprogramowanie do myszy, to je zainstaluj i tam szukaj odpowiedniej opcji. Jeżeli takowego nie dostałeś to sprawdź na stronie producenta, może w dziale download coś będzie :). Jeżeli nie ma, a masz pewność że to uszkodzenie mechaniczne myszy, to chyba pozostaje tylko wymiana na nową.