Problem ze sformatowaniem dysku

Witam,

a zaczeło się wszystko od windowsa visty, zainstalowałem go na windowsa xp, jednak na innym dysku. Vista po kilku dniach mnie zdołowała. Więc postanowiłem zainstalować na nowo windowsa xp. Zalogowałem się na starego windowsa xp i w wieszu poleceń sformatowałem dysk na, którym znajdował się windows vista. Następnie włożyłem cd z nowym windosem profesjonal i zaczołem go instalować na dysku d. Przedtem jednak próbowałem sformatować dysk c: (ze starym windowsem home) jednak nie dało się więc chciałem zrobić to trickiem. A więc postanowiłem usunąć partycję “c” a następnie stowrzyć ją no nowo.

Jednak wyskoczył mi błąd, że z tej partycji są kopiowane pliki do instalacji systemu windows. Więc zainstalowałem windowsa na dysku d (innym dysku). Gdy uruchomiłem go to następnie otworzyłem wiersz poleceń i wpisałem format c:, kiedy formatowanie doszło do 100% pojawił mi się w konsoli błąd “Formatowanie partycji systemowej jest niedozwolone”.

Nie wiem co robić. Próbowałem już wszystko co umie.Może ktoś mi pomoże.

Ale i tak pliki startowe masz na dysku C, więc nie sformatujesz tak partycji C - a jak ją sformatujesz to nie uruchomisz systemu z dysku D, bo nie będzie plików startowych.

Usuń z tego dysku wszystkie partycje , załóż i sformatuj i nowy system - zakładanie partycji i format najlepiej wykonaj instalatorem z XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048