Problem ze sformatowaniem hdd na którym jest ubuntu

Witam!

Kilka miesięcy temu postanowiłem zainstalować na starym kompie ubuntu.

Nie przypadł mi do gustu, więc postanowiłem wczoraj zainstalować win 98.

I tu już zaczeło się robić pod górkę. Wkładam CD z 98 uruchamiam instalatora. Wywala mi ze nie może być zainstalowany bo są na nim pliki innego OS’a. Ok. Podczas próby formatowania pisze, że nie może być sformatowany gdyż wykryłi zły ststem plików (podczas instalacji ubuntu wybrałem ext3). Myślę, włoże cd z ubuntu, dojde w procesie instalacji do wyboru systemu plików, wybiore fat32, zainstaluje jeszcze raz ubintu, potem sformatuje hdd na fat32 i zainstaluje win98. Przeliczyłem się. Dalej to samo.

Jest jakiś program zeby sformatowac ext3 do fat32?

PS.

Fdisk zawiesza się, jak co to nie mam stacji dyskietek więc “dyskietkowe” progsy odpadają :stuck_out_tongue:

PS2.

Pomocy! :olaboga:

Najpierw windowsowym fdiskiem usuń partycje na której masz Ubuntu, później zrób nowe partycje, sformatuj jako fat i po kłopocie.

fdisk zawiesza się po wybraniu obojętnie jakiej opcji. Znaczy się jak np. dam pokaz istniejace partycje to się włancza ale nie pokazuje się nic (partycje się nie pokazują). Nie da się cofnąć ani nic. Zawiecha.

Jak masz LIVE CD Ubuntu to go odpal, uruchom edytor partycji, i usun wszystko. Mozesz tam odrazu utworzyc partycje FAT32, albo zrobic to pozniej za pomoca Fdisk-a lub czegos innego.

Live Cd nie odpale- za mało ram’u :roll:

Masz moze plytke XP-eka albo inna linuksa??

spróbuj poleceniem fdisk /mbr i potem powinieneś móc zainstalować windowsa…

tak

Teraz mnie nie ma, wieczorem sprawdze

Sprawdz to tym poleceniem co podal kolego wyzej, a jak nie idzie to odpal instalatora, usun partycje i wyjdz, i nie instaluj. Potem sprobuj zrobic na nowo fdiskiem.

Ten LiveCD na pewno ci się uruchomi:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738

w nim łatwo zrobisz porządek z dyskiem.

Dzięki za ten link msliwa :slight_smile: Zrobiłem i jest OK:)