Problem ze sformatowaniem i instalacją XP Home

Zainstalowałem winde XP Home na dysku 30Gb na partycji C. Wcześniej podzieliłem dysk na 3 partycje (C 4Gb tylko systemowa, D 15Gb na programy i E 6Gb na dane). Tu nie miałem problemów. Zaczeły sie dopiero wtedy gdy postanowiłem powiekszyć C ponieważ jest mi potrzebna większa partycja. Sformatowałem D i E z windowsa poczym wrzuciłem płyte do napędu ustawiłem bootowanie z cd-romu. Odpalił się znany niebieski ekran z instalacją. Nie mogłem zainstalować na C nie wiem dlaczego wcześniej dało rade, więc zainstalowałem na niepodzielonej partycji D i mam 2 dyski tym zapchane. Teraz gdy wkładam płyte z windą i zrobić z tym porządek Instalator się nie uruchamia! !!

Ja byłem w podobnej sytuacji!

Musisz wsadzić płytke z windą do napędu i ustawić w biosie żeby napęd najpierw odczytywał to co jest w napędzie i dopiero potem jak tak zrobisz musisz dać reset kompa (albo uruchom ponownie) i jak zrobiłes tak jak napisałem wyżej to wyskoczy ci że musisz nacisnąć dowolny klawisz żeby spowodować rozruch cd czy cos podobnego.

I potem będzie taki niebieski ekran i jak dojdzie do końca to bedziesz mógł formatować i bawić się tymi partycjami.

Zacznij je wszystkie formatować zaczynając od ostatniej czyli nie od c!

Pewnie wyskoczy ci ze C nie można sformatować bo coś tam.

Pewnie dlatego ze masz juz chyba 2 windowsy na jednej partycji.

Ja tak zrobiłem u siebie i moze u ciebie tez to zadziała ze wyposarzyłem się w jakiś program do usuwania danych i jak miałem 2 windowsy na dysku C to zobacz po prostu we włąściwosciach który jest utworzony wcześniej i ten który jest “młodszy” tego usuń tym programem.

Potem zrób tak jak na początku Ci mówie i na 98 % bedziesz juz mógł normalnie usunąć tą partycje i zrobić nowe!!

Instaluje XP nie pierwszy raz. Problem tkwił w tym że nie mogłem zainicjować instalacji przy rozruchu z CD, żaden klawisz nie działał i instalator sie nie uruchamiał. Rozwiązanie jest śmiesznie proste problem sprawiała rozwalona klawiatura.

Wszystko się powiodło. Dało rade skasować partycje, utworzyć nowe i zainstalować winde na C.

Przepraszam za ten zamęt i prosze o usunięcie tematu! !!