Problem ze sformatowaniem i reinstalką XP

Witam was wszystkich! Mam następujący problem!

Otóż chciałbym sformatować Windows XP Media Center i zaistalowac Normalny Win XP (Professional SP1), ale nie daje rady!

Wkładam plytkę z Win XP Professional, włączam komputer ponownie, włącza mi się instalator lecz nie moze dalej kontynuowac bo mój laptop

ma oprogramowanie Win XP z SP2 i dalej to musze tylko wyjąć plytkę! Albo jak wkladam plyte z Media Center i wlączam laptop ponownie, wlącza mi się instalator, wszystko sie elegancko ładuje, wchodze do trybu formatowania partycji i nie mozna usunąc zadnej partycji,

mimo ze mam tylko jedną (:C) Nie moge normalnie sformatowac tego dysku z tym systemem! Co mam robić? Pomocy! Pozdrowionka!

cnota1991 , , nie podpinaj się pod istniejące tematy - jeżeli masz problem, załóż własny temat.

Wydzielono.

spróbuj sformatować dysk za pomocą programu GParted i później zainstalować na nim system Windows XP Pro

Jeszcze dopisz jaki to laptop.

Laptop: ASUS A6Rp

System: Windows XP Media Center SP2

Procesor: Intel Celeron M 440 1,86GHz

Pamięć: 1GB

Karta: ATI Raedon Xpress 200M

Bluetooth, WLAN, itp.

Dysk: 80GB

To są niektóre specyfikacje mojego lapka! :smiley:

witam ja też mam windowsa z sp1 laptop Acer Extensa 5220.

Może potrzebujesz sterowników sata na swojego laptopa ??

windows xp nie ma ich w instalatorze ja muszę je dogrywać z zewnętrznej stacji dyskietek.Wiem,że to jest drogie rozwiązanie,ale skuteczne.Można "dołożyć"takie sterowniki przy pomocy programu Nlite.

Może napiszesz o czym Cie informuje instalator wina krok po kroku ! :?