Problem ze "skaczącym" ekranem ATI HD4850

Cześć wszystkim,

Mam dość denerwujący problem. Już od jakiegoś czasu (od postawienia systemu od nowa), minęło już trochę czasu, ale nie miałem się jak za to zabrać.

Otóż problem polega na tym, że podczas użytkowania komputera (internet, filmy) karta graficzna (?) robi dziwne psikusy. Słychać dźwięk odłączenia USB i podłączenia z powrotem. Podczas tego ekran skacze no i ogólnie uniemożliwia to pracę. Czasami jest tak, że chodzi przez parę godzin ok, a czasami wariuje średnio co 20-30 minut. Podczas grania (gram póki co tylko w fifę…która jak wiemy nie ma jakiś kosmicznych wymagań co do grafiki) również nie ma reguły, czasem mozna pograć, a czasami leci ten ‘dźwięk’ za dźwiękiem… Co może być przyczyną?

Pozdrawiam!

Sterowniki aktualne?

to chyba nie grafa a portu usb ci siadają do póki nie masz artefaktów w grze

To jakby wykrywało ci od nowa kartę graficzną i instalowało jej sterowniki stąd skakanie obrazu, tak mi się wydaje, jednak nadal nie powiedziałeś czy masz aktualne sterowniki i jaka reszta sprzętu. Wyjmij kartę ze slotu, przedmuchaj go, wyczyść cały komputer.

sterowniki uaktualnione ;).

Reszta sprzętu:

P8400, 2x4GB ram Kingston, płyta Asus P5Q Pro, no i nieszczęsna Vista na pokładzie -.- komputer ma niecałe 4 lata

Na początek zajrzyj do panelu sterowania

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, a następnie wpisz polecenie devmgmt.msc i zprawdź czy nie ma tam żadnych informacji o niezainstalowanych sterownikach.

Wyłącz w biosie obsługę portów USB jeśli masz taką opcję i powiedz czy problem występuje nadal.

w panelu nic nie znalazłem. Jak mi powiesz jak to w tym BIOS’ie to chętnie skorzystam :slight_smile:

Poszukaj opcji, która wygląda mniej więcej tak: OnChip (OnBoard) USB – Włącza/wyłącza wbudowany w płytę główną kontroler USB. Jaki masz zasilacz(marka ile Wat)?

Ok, będę szukał :slight_smile:

zasilacz Chieftec hmm 500W jak dobrze pamiętam :wink:

Ok, przeinstaluj sobie jeszcze sterowniki, nie będę podawał bezpośrednich linków bo nie wiem czy masz Vistę 32Bit czy 64Bit. To jest Twoja płytka? Chodzi mi o sterownik do chipsetu. Jeśli problem będzie nadal występował pomocny może się okazać update biosu. Program do tego przeznaczony znajdziesz zapewne w “BIOS-Utilities”. Z tego co można wyczytać w necie porty USB na tej płycie niekiedy dostają czkawki pod Vistą, czasami pomaga odłączenie lub zmiana gniazda, któregoś z urządzeń podpiętych pod USB a czasami nie :slight_smile: Jeżeli to nie naprowadzi nas na rozwiązanie to trzeba będzie szukać dalej.

Tak dokładnie mam taką :slight_smile: pomysł dobry pokombinuję coś jutro :slight_smile:

Sorry, że odpisuję o różnych godzinach, ale to zależy jak dorwę się do komputera :wink: