Problem ze skaczącym pingiem

Jeśli Twój dostawca internetu dzierżawi łącze od jakiejś innej firmy, to może to być problem pomiędzy nimi. Radzę skontaktować się ze swoim usługodawcą i opisać ten problem.

Hej,

 

@pierfszy.spam - przepraszam, ale jak dzierżawa ma wpływać na to, czy pojawia się problem. Skoro po kablu działa poprawnie, a przy WiFi są problemy?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Sam posiadam internet z orange który to dzierżawi łączę, wszystko było okej dopóki komputer stacjonarny nie zaczął łączyć się przez WiFi, i tak jak u kolegi pingi zaczęły skakać. Na początku myślałem że to wina karty sieciowej, ale zmieniłem ją na inna i dalej było to samo, sterowniki zawsze były najnowsze i wszystko było kompatybilne, tak więc postanowiłem zadzwonić do mojego dostawcy, po przedstawieniu całej sytuacji i wytłumaczeniu że pomiędzy routerem, a komputerem nie ma żadnych konfliktów, Pan postanowił sprawdzić to od strony Dialog -> Orange, i tutaj podobno był poważny problem. Na drugi dzień przyjechał technik, nie wiem co zrobił, nie było mnie aktualnie w domu, ale po jego wizycie nie było już żadnych skoków pingu, ani utraty pakietów.

Hej,

 

Tak, bo dla łącza i infrastruktury sieciowej operatora jest różnica, czy transfer w sieci lokalnej jest realizowany przewodowo czy bez. Nie, nie ma żadnej różnicy.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Proszę oto screeny

5fa44946811d.png 03266a7cd23b.png beb86a194556.png 76bed7496c69.png 5ea274dfed3a.png

71ebb50bac3a.png 07c6701e4ec5.png   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

insider.png

ogolne.png

Hej,

 

  • Jeśli chodzi o poziom sygnału, to jest całkiem nieźle. 
  • Sterownik zainstalowany, to nadal wersja, którą pobrałeś ze strony Intela. Widać, że jest w wersji 16.6.0.8, a na stronie Asusa - w wersji 15.8.0.5. Warto by więc odinstalować sterownik do karty WiFi przez menadżer urządzeń. W czasie deinstalacji należy zaznaczyć pole usunięcia sterownika z dysku.
  • We właściwościach w karcie zaawansowane kliknij na każda z pozycji w oknie właściwość i podaj, jakie są ustawienia poszczególnych pozycji. Możesz to też pokazać na screenach.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Od dwóch dni ping nie skacze zobaczymy co będzie dalej. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Hej,

 

Jeśli problem się powtórzy, wykonaj zalecenia z mojego poprzedniego posta.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus