Problem ze skaczącym pingiem

(Damcio1995a) #1

Witam mam problem ze skaczącym pingiem podczas grania na przykład w cs'a po kablu wszystko działa idealnie ping 15-20 a na wifi 30-40 i czasami skacze do 180 na 5 sec i nie wiem przez co sprawdzałem wszystko co inni pisali i nic. Internet 10mb router mam z liveboxa i dwa laptopy pod niego u brata nic nie laguje a u mnie tak. Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić proszę oto logi. 

OTL
OTL Extras

net-log

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
© 2013 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
© 2013 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Damia>ping 79.191.168.174

Pinging 79.191.168.174 with 32 bytes of data:
Reply from 79.191.168.174: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from 79.191.168.174: bytes=32 time=12ms TTL=64

Ping statistics for 79.191.168.174:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 3ms, Maximum = 12ms, Average = 5ms

C:\Users\Damia> 

(Dimatheus) #2

Hej,

• W jakiej odległości jest komputer od routera? Czy po drodze nie ma jakiś przeszkód?
  • Jakie szyfrowanie jest ustawione w sieci Wi-Fi?
  • Jaka dokładnie masz kartę bezprzewodową Wi-Fi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Damcio1995a) #3

Router jest na parterze a laptop na piętrze dzieli ich tylko podłoga bo laptop jest centralnie nad nim.

Szyfrowanie WPA/WPA2 Mixed 

Karta bezprzewodowa Intel dual band wireless N7260

(Dimatheus) #4

Hej,

• A to jaki jest zasięg i siła sygnału odbieranego w komputerze?
  • Podłoga jest wykonana z czego? Jakiej mniej więcej grubości?

Akurat położenie bezpośrednio nad routerem jest złym pomysłem - fale nie rozchodzą się pionowo w górę…

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Damcio1995a) #5

Na laptopie zasięg 5 kresek i nie widziałem żeby spadło do 4 jak dobrze pamiętam, a grubość podłogi to około 20cm

(Dimatheus) #6

Hej,

Spróbuj zrobić testy WiFi, gdy będziesz bliżej routera - najlepiej w tym samym pomieszczeniu. Wtedy sprawdź czy pojawiają się zwiększenia pinga. Jeśli nie, to prawdopodobnie coś zakłóca Ci sygnał w standardowym miejscu, w którym masz laptopa.

Jakich programów zabezpieczających używasz - antywirus, firewall?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Damcio1995a) #7

Zrobiłem test siedząc w pomieszczeniu gdzie jest router i problem dalej występuje ping skacze, antywirusa nie mam a firewall wyłączony… czy to może być przez jakiś program??

/////////////

Sprawdziłem szybkość w centrum sieci i ze 130,0MB/S spada do 65,0MB/S i tak co jakiś czas a u brata na laptopie stałe 65MB/S 

(Dimatheus) #8

Hej,

• Tak, może powodować to jakiś program. W czasie grania nie masz włączonych jakiś innych aplikacji?
  • Czy w czasie grania inni domownicy wykorzystują połączenie sieciowe?
  • A z jakiego firewalla korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Damcio1995a) #9
  1. Zrobiłem format więc mam mało aplikacji.
  2. Gdy gram to przeważnie nikt nie korzysta z internetu ping dalej skacze
  3. Wyłączyłem po prostu zaporę systemową :).

Moja karta siecioa to Intel dual band wireless N7260 a sterowniki przed formatem pobierałem stąd https://downloadcenter.intel.com/product/75440/Intel-Dual-Band-Wireless-N-7260 I nic nie pomogły… dobre pobralem czy zle? Bo nie wiem za bardzo :slight_smile:

(Dimatheus) #10

Hej,

To akurat jest prędkość negocjowana w sieci lokalnej pomiędzy kartą sieciową a routerem. Nie oddaje ona tego, z jaką prędkością działa internet.

Czyli nie masz uruchomionych żadnych aplikacji obciążających łącze internetowe?

Co to dokładnie za laptop? Może sterowniki ze strony producenta sprzętu będą nieco lepsze.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Damcio1995a) #11

Laptop to asus r553ln-xx134h a po formacie mam tyko na nim google chrome i steami nic więcej

/////

Na stronie producenta coś jest tylko nie wiem za bardzo co pobrać

/////

Pingowałem trochę wp.pl i są skoki po jakimś czasie ping

(Dimatheus) #12

Hej,

A z jakiego systemu korzystasz i w jakiej wersji (32- czy 64-bitowej)?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Damcio1995a) #13

Windows 8.1 64 bit

//////

Pingowałem router, ping skacze nawet do 200 :/// nie wiem już co z tym zrobić i dlaczego tak się dzieje…

(Dimatheus) #14

Hej,

W takim razie zainstaluj sterowniki z tej strony: https://www.asus.com/pl/support/Download/3/438/0/3/aKe0gxjeuutBvS86/36/ - sekcja WiFi i plik w wersji: V15.8.0.5.

Jeśli pingowałeś sam router i masz takie wydłużenia odpowiedzi, to problem leży wewnątrz sieci lokalnej, a nie w połączeniu internetowym. Może więc są źle ustawione anteny, może masz jakieś zakłócenia na drodze między routerem a laptopem. Mogą to też być problemy z samym laptopem, na przykład błędnie dobrane sterowniki (to właśnie sprawdzamy), bądź jakiś inny problem sprzętowy - na przykład uszkodzone kable anteny w laptopie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Damcio1995a) #15

Pobrałem te sterowniki i usunąłem swoje zainstalowane i gdy odpaliłem instalator to wyskoczyło tam okienko żeby uruchomić ponownie komputer więc tak zrobiłem. Laptop długo się uruchamiał aż wyskoczyło “przygotowanie do aktualizacji” po 10 minutrach laptop się uruchomił i wifi działało normalnie ( gdy odinstalowałem to ikona z zasięgiem znikła ) więc od razu klikam instalator a tu takie coś 

(Dimatheus) #16

Hej,

Prawdopodobnie po ponownym uruchomieniu komputera sterownik zainstalował się automatycznie. Pytanie jak teraz działa WiFi? Nie ma żadnych problemów? Jak zwolnienia ping’ów po WiFi?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Damcio1995a) #17

Jest tak samo ping skacze do 300 :confused:

(MrKsardes) #18

Zrób format. Zainstaluj sterowniki wszystkie za pomocą Driver Booster 4.0.4. Ile korzysta z was w sieci wifi (chodzi mi o komputery i telefony podłączone)?. Jeśli nie robisz formata przeskanuj kompa Malwarebytes Anti-Malware i AVG FREE, CCleanerem (rejestr). Chodzi właśnie o sterowniki wszystkie. Podepnij kablem ruter do laptopa sprawdź czy nie ma pingu, jeśli nie ma to wina (wifi) może karty nie wiem.

(Damcio1995a) #19

Format był, stery zaktualizowane, 2 laptopy i 2 telefony podłączone ale tylko na moim problem z pingiem, laptop podpięty był kablem i wszystko było ok ping nie skakał i chyba będę musiał się nad tym zastanowić żeby przy kablu siedzieć bo innego wyjścia chyba nie ma.

(Dimatheus) #20

Hej,

Pobierz zatem program inSSIDer w wersji 2 lub 3 (te są bezpłatne, od wersji 4 tylko komercyjne), zainstaluj, uruchom i zrób screena z sieciami WiFi widocznymi dla Twojej karty. Dodatkowo wejdź w menadżer urządzeń, kartę sieciową WiFi, wybierz właściwości i pokaż na screenie wszystkie z zakładek.

Pozdrawiam,
Dimatheus