Problem ze skaczącym pingiem

Witam mam problem ze skaczącym pingiem podczas grania na przykład w cs’a po kablu wszystko działa idealnie ping 15-20 a na wifi 30-40 i czasami skacze do 180 na 5 sec i nie wiem przez co sprawdzałem wszystko co inni pisali i nic. Internet 10mb router mam z liveboxa i dwa laptopy pod niego u brata nic nie laguje a u mnie tak. Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić proszę oto logi. 

OTL
OTL Extras

net-log

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
© 2013 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
© 2013 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Damia>ping 79.191.168.174

Pinging 79.191.168.174 with 32 bytes of data:
Reply from 79.191.168.174: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from 79.191.168.174: bytes=32 time=12ms TTL=64
Reply from 79.191.168.174: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from 79.191.168.174: bytes=32 time=3ms TTL=64

Ping statistics for 79.191.168.174:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 3ms, Maximum = 12ms, Average = 5ms

C:\Users\Damia> 

Hej,

 

  • W jakiej odległości jest komputer od routera? Czy po drodze nie ma jakiś przeszkód?
  • Jakie szyfrowanie jest ustawione w sieci Wi-Fi?
  • Jaka dokładnie masz kartę bezprzewodową Wi-Fi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Router jest na parterze a laptop na piętrze dzieli ich tylko podłoga bo laptop jest centralnie nad nim.

Szyfrowanie WPA/WPA2 Mixed 

Karta bezprzewodowa Intel dual band wireless N7260

Hej,

  • A to jaki jest zasięg i siła sygnału odbieranego w komputerze?
  • Podłoga jest wykonana z czego? Jakiej mniej więcej grubości?

Akurat położenie bezpośrednio nad routerem jest złym pomysłem - fale nie rozchodzą się pionowo w górę…

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Na laptopie zasięg 5 kresek i nie widziałem żeby spadło do 4 jak dobrze pamiętam, a grubość podłogi to około 20cm

Hej,

 

Spróbuj zrobić testy WiFi, gdy będziesz bliżej routera - najlepiej w tym samym pomieszczeniu. Wtedy sprawdź czy pojawiają się zwiększenia pinga. Jeśli nie, to prawdopodobnie coś zakłóca Ci sygnał w standardowym miejscu, w którym masz laptopa.

 

Jakich programów zabezpieczających używasz - antywirus, firewall?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zrobiłem test siedząc w pomieszczeniu gdzie jest router i problem dalej występuje ping skacze, antywirusa nie mam a firewall wyłączony… czy to może być przez jakiś program??

 

/////////////

 

Sprawdziłem szybkość w centrum sieci i ze 130,0MB/S spada do 65,0MB/S i tak co jakiś czas a u brata na laptopie stałe 65MB/S 

Hej,

  • Tak, może powodować to jakiś program. W czasie grania nie masz włączonych jakiś innych aplikacji?
  • Czy w czasie grania inni domownicy wykorzystują połączenie sieciowe?
  • A z jakiego firewalla korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

  1. Zrobiłem format więc mam mało aplikacji.
  2. Gdy gram to przeważnie nikt nie korzysta z internetu ping dalej skacze
  3. Wyłączyłem po prostu zaporę systemową :).

Moja karta siecioa to Intel dual band wireless N7260 a sterowniki przed formatem pobierałem stąd https://downloadcenter.intel.com/product/75440/Intel-Dual-Band-Wireless-N-7260 I nic nie pomogły… dobre pobralem czy zle? Bo nie wiem za bardzo :slight_smile:

Hej,

 

To akurat jest prędkość negocjowana w sieci lokalnej pomiędzy kartą sieciową a routerem. Nie oddaje ona tego, z jaką prędkością działa internet.

 

Czyli nie masz uruchomionych żadnych aplikacji obciążających łącze internetowe?

 

Co to dokładnie za laptop? Może sterowniki ze strony producenta sprzętu będą nieco lepsze.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Laptop to asus r553ln-xx134h a po formacie mam tyko na nim google chrome i steami nic więcej

/////

Na stronie producenta coś jest tylko nie wiem za bardzo co pobrać

/////

Pingowałem trochę wp.pl i są skoki po jakimś czasie ping

Hej,

 

A z jakiego systemu korzystasz i w jakiej wersji (32- czy 64-bitowej)?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Windows 8.1 64 bit

//////

Pingowałem router, ping skacze nawet do 200 :/// nie wiem już co z tym zrobić i dlaczego tak się dzieje…

Hej,

 

W takim razie zainstaluj sterowniki z tej strony: https://www.asus.com/pl/support/Download/3/438/0/3/aKe0gxjeuutBvS86/36/ - sekcja WiFi i plik w wersji: V15.8.0.5.

 

Jeśli pingowałeś sam router i masz takie wydłużenia odpowiedzi, to problem leży wewnątrz sieci lokalnej, a nie w połączeniu internetowym. Może więc są źle ustawione anteny, może masz jakieś zakłócenia na drodze między routerem a laptopem. Mogą to też być problemy z samym laptopem, na przykład błędnie dobrane sterowniki (to właśnie sprawdzamy), bądź jakiś inny problem sprzętowy - na przykład uszkodzone kable anteny w laptopie.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Pobrałem te sterowniki i usunąłem swoje zainstalowane i gdy odpaliłem instalator to wyskoczyło tam okienko żeby uruchomić ponownie komputer więc tak zrobiłem. Laptop długo się uruchamiał aż wyskoczyło “przygotowanie do aktualizacji” po 10 minutrach laptop się uruchomił i wifi działało normalnie ( gdy odinstalowałem to ikona z zasięgiem znikła ) więc od razu klikam instalator a tu takie coś 

Hej,

 

Prawdopodobnie po ponownym uruchomieniu komputera sterownik zainstalował się automatycznie. Pytanie jak teraz działa WiFi? Nie ma żadnych problemów? Jak zwolnienia ping’ów po WiFi?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jest tak samo ping skacze do 300 :confused:

Zrób format. Zainstaluj sterowniki wszystkie za pomocą Driver Booster 4.0.4. Ile korzysta z was w sieci wifi (chodzi mi o komputery i telefony podłączone)?. Jeśli nie robisz formata przeskanuj kompa Malwarebytes Anti-Malware i AVG FREE, CCleanerem (rejestr). Chodzi właśnie o sterowniki wszystkie. Podepnij kablem ruter do laptopa sprawdź czy nie ma pingu, jeśli nie ma to wina (wifi) może karty nie wiem.

Format był, stery zaktualizowane, 2 laptopy i 2 telefony podłączone ale tylko na moim problem z pingiem, laptop podpięty był kablem i wszystko było ok ping nie skakał i chyba będę musiał się nad tym zastanowić żeby przy kablu siedzieć bo innego wyjścia chyba nie ma.

Hej,

 

Pobierz zatem program inSSIDer w wersji 2 lub 3 (te są bezpłatne, od wersji 4 tylko komercyjne), zainstaluj, uruchom i zrób screena z sieciami WiFi widocznymi dla Twojej karty. Dodatkowo wejdź w menadżer urządzeń, kartę sieciową WiFi, wybierz właściwości i pokaż na screenie wszystkie z zakładek.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus