Problem ze skanerem canoscan lide 20

nie wiem o sie dzieje jak zainstalowalam win i sterowniki to normalnie dzialal a teraz jak chce cos zeskanowac to mi pisze ze jakis modul Twain nie moze otworzyć źródła danych i ze mam na nowo zainstalowac sterowniki a jak ja chce je zainstalowac to mi pisze ze sa juz zainstalowane, :frowning: probowalam odinstalowac te sterowniki i zainstalowac ponownie ale to nic nie daje bo one sie nie chca odinstalowac niby wszystko sie odinstalowywuje ale jak restartuje kompa to one dalej sa zainstalowane prooooosze nich mi ktos pomoze bo nie chce mi sie za kazdym razem windy przeinstalowywac :frowning:

Jaki system.

Jak scaner podłączony do kompa przez USB czy LPT1.

Czy scaner ma oryginalne oprogramowanie na płycie CD.

skaner powinno się podłączyć dopiero po zainstalowaniu oprogramowania

więc jeśli masz płytę to:

1.odłącz skaner

  1. odinstaluj sterowniki i oprogramowanie

3.zainstaluj ponownie po restarcie

4.dopiero teraz podłącz skaner

napisz czy pomogło

ps.jak nie masz płyty napisz mam ten sam model wyślę ci sterowniki

system win xp podlaczony przez USB mam plyte z orginalnym oprogramowaniem ver.1,04 zaraz sprobuje zrobic tak jak mi napisales :)hmmm jak odlaczam skaner to nie mam jak sterownikow odinstalowac bo nie mam ich w dodaj usun tylko musze z menedzera je usuwac a jak odlaczam skaner to go tam nie ma i nie ma sterownikow :(((

przepraszam źle napisałem najpierw odinstaluj potem odłącz

dobra juz se poradzilam z tym odinstalowywaniem bo jest taka funkcja na tej plycie instalacyjnej ale dalej to nie dziala :frowning:

a sprawdź jedną rzecz na spodżie skanera jest suwak zabezpieczający zobacz jak jest ustawiony powinien być na symbol otwartej kłódki

nom jest na otwarta kludke :frowning: ah nie wiem co z nim nie tak po zainstalowaniu windy dzialal a teraz jak zaczarowany moze przez to ze go odlaczylam bo mi byl nie potrzebny a wkurzal mnie ten halas przy uruchamianiu ale to chyba nie powinno miec znaczenia??.. tak czy inaczej dziekuje za pomoc :slight_smile:

Czy porty USB działają prawidłowo,sprawdź menadzer urządzeń i na innym urządzeniu USB.

Czy jak podłączasz scaner do kompa komp go wykrywa.

Odłącz scaner od kompa.

Wrzuć płyte CD z oprogramowaniem do scanera jest tam funkcja deinstalująca i zrób porządek po oprogramowaniu i sterach scanera,restart kompa i sprawdź czy oprogramownie scanera i sterowniki zostały usunięte,sprawdź czy folder scanery i aparaty fotograficzne jest pusty,jak nie usuń ręcznie wszystko ma być pusto.

Teraz ponownie instaluj oprogramowanie scanera i czytaj komunikaty,jeśli program nie wymaga podłączenia scanera zainstaluj oprogramowanie do końca,restart kompa i podłącz scaner.

Jeśli jw nie chce,użyj funkcji dodaj urządzenie z folderu scanery i aparaty fotograficzne.

WAŻNE

Niektóre scanery muszą być podpinane do tego samego gniazda USB w którym scaner był instalowany - inaczej nie chce działać.

ale chyba nie ten typ ja odłączałem swój już kilka razy i podłączałem do różnych USB i było w porządku

a tak wogóle do go słychać przy uruchomieniu komp bo może to coś z kablem lub USB jak napisał JN

spróbuj nowych sterowników są TU

hmm juz mam te sterowniki a to ze go slychac przy uruchamianiu to jest standard bo wielu uzytkownikow to wkurza wczoraj przeinstalowalam winde i zrobilam tak jak mi kazaliscie i teraz mi juz wogole nie dziala :frowning: