Problem ze skanerem - Epson SX425W

Witam!

Kupiłem urządzenie wielofunkcyjne Epson SX425W. Zainstalowałem sterowniki. Drukowanie, kopiowanie działa, ale skanowanie do komputera nie. Co jest grane?

Przy skanowaniu wyświetla mi taki komunikat:

–> Screen

Próbowałem zamienić kabel, bo mam również Epsona DX4450, ale od kabel od tego urządzenia, chyba nie pasuje temu nowszemu, bo pisze, że nie rozpoznano urządzenia.

Proszę bardzo o pomoc.

Pozdrawiam.

Jest na tej płycie ze sterami jakiś program do obsługi tego scannera ?

Zajrzyj do menedżera urządzeń jeżeli są jakieś znaki zapytania lub wykrzykniki to jest konflikt ze sterownikiem lub jego brak

Nie ma żadnych wykrzykników i znaków zapytania. Zainstalowałem sterowniki z płyty. Uruchamiam program Epson Scan -> skaner zaczyna skanować, staje i wyświetla się ten komunikat ze screenu.

Na płycie znajduje się program do obsługi skanera.

Domyślam się że robiłeś takie podstawowe czynności jak restart systemu i urządzenia Epson i przeinstalowałeś sterowniki od skanera , może będzie trzeba przeinstalować od całego urządzenia nie tylko od samego skanera

Tak, tak robiłem restart systemu. Urządzenia również. Dziwne jest to, że drukowanie działa oraz kopiowanie dokumentów bez użycia komputera, a skaner już nie (tzn. tak jakby do połowy działa). Ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony Epsona, zobaczymy co z tego wyniknie.

Czego kabel od od innej drukarki tego samego producenta nie działa? Są identyczne.

Nie wiem czemu nie działa , ja mam też Epsona urządzenie wielofunkcyjne tylko starszy model i działa na nie oryginalnym kablu USB od jakieś starej drukarki Lexmark’a

Powiem Ci że skaner w moim urządzeniu też ma nieraz odbicia i też wywala info w trakcie skanowania że jest odłączony i pomaga kilku razowe wyłączenie włączenie urządzenia

Witam! A jest możliwość skanowania bezpośrednie z urządzenia do wybranego komputera? Bo u mnie w scan wyświetla mi się tylko “połączenie usb” i nie da się wybrać komputera do jakiego chciałbym zeskanować . Nadmieniam, że urządzenie bez problemowo działa w sieci za wyjątkiem tego skanowania do komputera bo skanowanie za pomocą komputera działa ok.

witam.

mam ten sam problem z tym samym urządzeniem ;/

Aktualizowałam sterowniki i dalej to samo ?

wiecie już może w czym tkwi problem ?