Problem ze skanerem HP SC3400C

Ponieważ miałem problem z tym skanerem w czasie pracy na poprzednim systemie, a zmuszony zostałem do reinstalacji XP, podłączyłem dziś skaner znowu i pojawił się ten sam problem. Chodzi o to, że jeśli podłączę skaner do kompa, ten bez problemu go wychwytuje i nawet rozpoznaje konkretny model. Podaje jednocześnie, że jest podłączony i gotowy do pracy. Nic bardziej mylnego. Instalując oprogramowanie z płytki HP, gdzie znajduje się podstawowy program HPScanLTX (czy jakoś podobnie) i włączeniu go, od razu wyskakuje komunikat z czerwonym krzyżykiem, że skanowanie jest niemożliwe, a rozwinięciem tej informacji w nawiasie jest - Scanner not found. Nie wiecie może w czym tkwi problem ?

Automatyczne instalowanie to porażka… :shock:

Odinstaluj wszystkie stery i program HP. Wejdź di Panelu sterowania->System->zakładka “sprżet”->menedźer urządzeń. W nieznanych urządzeniach powinieneś mieć “HP SC3400C” lub “Nieznane urządzenie” klikasz nma to 2 razy, zakładka “sterownik”, aktualizuj sterownik-> Nie, nie tym razem-> … (zaawansowane->opcja 1->uwzględij tą lokalizację w wyszukiwaniu (zaznaczone), przeszukuj nośniki wymienne (odznaczone), przeglądaj i dajesz tą literke gdzie masz napęd.

Oczywiście musisz mieć włożoną płytę HP. Najpierw zainstalują się same stery do skanera, a później powinno automatycznie wystartować instalacja oprogramowania :wink:

Pewnie coś robie nie tak jak chcesz, meason :frowning: Wywaliłem oprogramowanie HP, a ze sprzętu usunąłem SC3400C. Ale jak tylko go podłączę to wyskakuje chmurka, że to właśnie ten skaner i że właśnie go podłączono i działa poprawnie. Wtedy kolejne kroki w celu aktualizacji odpadają, bo postępując wg. Twoich porad, dochodzę do momentu, kiedy komp podaje, że zainstalowany ster jest już odpowiedni i nie ma co go zmieniać :frowning:

A w ogóle jest ten skaner w “Skanery i Aparaty fotograficzne” ?

Owszem, w Menadżerze Sprzętu, HP Scan Jet 3400C widnieje w zakładce “Skanery i aparaty fotograficzne”.