Problem ze skanerem online MKS


(Jacko) #1

Jak w temacie, po zainstalowaniu Win XP HOME EDITION nie potrafie otworzyć strony skanera online http://www.mks.com.pl/skaner/ .Otwiera sie ale widać tylko ramkę z czerwonym krzyżykiem w prawym górnym rogu.Co powinienem doinstalować albo jakie zabezpieczenia ściągnąć.Próbowałem w ActiveX ale nie ma żadnej poprawy.

Doradźcie co zrobić.


(strażak) #2

Witam.

http://www.mks.com.pl/forum/viewforum.p ... 00fc462ec8

Wesołych Świąt :smiley: :smiley: :smiley:


(Agatonster) #3

Jacko

Chcąc zainstalować silnik skanera musisz zalogować się za pomocą przeglądarki IE, z uprawnieniami admina, wyrazić zgodę na instalację kontrolki ActiveX. U góry przeglądarki winien pojawić się pasek z informacją o zablokowaniu instalacji - klikasz w ten pasek i potwierdzasz chęć instalacji kontrolki. Po tym instalujesz silnik w/g wskazówek podanych na stronie mks, aktualizujesz bazę wirusów, skanujesz.

Pozdrawiam


(Jacko) #4

Pasek pytał czy chce uruchomić format ActiveX.Dałem uruchom i nie było efektu.Mój pulpit jest ustawiny jako administrator ale na właściwego administratora potrafie wejść tylko w trybie awaryjnym a tam nie chce mi się otworzyc IE.

Ale widzę że nie tylko ja mam takie problemy. http://www.mks.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1194


(Tywcio81) #5

ja tez mam ten sam problem ciagle pisze gotowe a nic nie skanuje po prostu nie dziala


(Jacko) #6

Znalazłem sposób ( http://www.mks.com.pl/forum/viewtopic.p ... c&start=30) poprostu Mks nagrzebał w zabezpieczeniach i stąd te problemy.Do tego w narzędzia>opcje internetowe>zabezpieczenia>zaufane witryny trzeba dodac adres strony i wyłaczyc żądanie weryfikacji serwera https//


(Agatonster) #7

Osobiście korzystam z dwóch skanerów online - mks i Kaspersky. Silnik mks instalowałem 2 miesiące temu w/g tego co pisałem powyżej - bez problemów.

Aktualizuje się również bezproblemowo. Być może obecnie są jakieś trudności z instalacją ze strony mks, ale tu musiałbym odinstalować i ponowić instalację by się autorytatywnie wypowiedzieć. A próbowaliście z innym skanerem ? Bo jeżeli sytuacja by się powtarzała, to świadczyłoby to o niewłaściwej próbie instalacji.

Pozdrawiam