Problem ze skanerem

Proszę o pomoc,

niedawno wymieniałam w komputerze procesor i płytę główną i od tego czasu mam problem ze skanerem,gdy chce skanować pojawia się komunikat (Nie można ustanowić połączenia z (…) USB Skaner,uruchom odpowiednie narzędzie lub program konfuguracujny). Ściągnęłam nowy sterownik i też nic. Podobno trzeba skonfigurować porty USB czy to prawda? Jeśli tak ,to jak to zrobić? Prosze ,o w miarę jasne wytłumaczenie “problemu” . :slight_smile: Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc. :slight_smile:

start-> uruchom-> devmgmt.msc sprawdz czy nie masz konfliktu.

Tak zrobiłam i otworzył mi się menadżer urządzeń i co dalej ? bo nie mam zielonego pojęcia - nie wiem czy jest konflikt?

Sprawdź, czy przy żadnym urządzeniu nie ma wykrzyknika lub znaku zapytania, ew iksa.

Po wymianie płyty głównej i procesora należy postawić od nowa system, gdyż zainstalowane stare stery do płyty mogą powodować konflikty.

w menadżerze zadań nie ma zadnych wykrzykników ani iksów wszystko jest ok.

Więc pozostaje mi przeinstalować system ,

dzięki wszystkim za odpowiedź - pomoc . :smiley:

Nie zgadzam się z tym.

należy przed wymianą odinatalować sterowniki z menadzera urządzeń-> Urządzenia systemowe oraz z panelu sterowania dodaj/usuń programy, następnie restart kompa wymiana podzespołów