Problem ze skonfigurowaniem internetu

Mam laptopa z Windows Vista Home Basic i modem Motorola SB5100? Kiedy podłączam modem przez kable sieciowy do komputera i konfiguruje połączenie poprzez kreator i niby wszytko dobrze. Następnie kiedy próbuje się połączyć z internetem wychodzi wychodzi błąd iż nie można nawiązać połączenia. Czym ten bład może być spowodowany??

Musisz mieć w laptopie ustawione dhcp w karcie sieciowej, poza tym wyłącz modem na chwilkę i ponownie podłącz, w ten sposób odnowisz połączenie i net zacznie działać.

Za każdym razem jak wpinasz nowy komputer pod modem kablowy musisz odnowić połączenie - włącz i włącz modem

Nic nie pomaga.

DHCP jest włączone a restart modemu nic nie daje dalej występuje problem?? Jakieś inne pomysły??

mam ten sam modem…chyba wsztm też go ma…

jak podłączasz modem??? przez usb czy do karty sieciowej??

mi jak chciałem podłączyć przez usb to kaput…żadne stery nie działały…wsztm zainstalował modem przez menadżera zadań i mu działa a mi nie ;/ jak u Ciebie też się przez USB nie da to podłącz go przez ten 2 kabel do karty sieciowej…nawet nic konfigurować nie musisz…od razu samo się wszystko robi…

a takie małe pytanko…w czym masz neta?? icpnet, multimedia??

neta mam icpnet

Właśnie podłączam przez kabel sieciowy i nic, wychodzi błąd w połączeniu

a kiedyś miałeś ten modem zarejestro wany na innego kompa??? bo mi powiedziali w icpnecie , że trza zarejestrować ip na jakiejś ich stronie, aby działało…jak poprosisz to za chyba 30zł przyjdzie Ci ludek i neta podłączy…mi podłączył + kable 12metrów za 50zł ;] wszystko skonfigurował też

Net na kompie stacjonarnym normalnie działa. A jaka to jest różnica że podłączam neta do innego kompa??

zadzwoń do niech to Ci babka wyjaśni…jak ładnie poprosisz to się na wszystko zgodzą ;]

Chyba nie mam wybory będę musiał ich wezwać. Dzięki za rady

ja ich wezwałem bo mam modem daleko od kompa…a kabel strasznie gruby z końcówką,więc za duży otwór do wywiercenia w ścianie i niech mi końcówke zasicną od kabla po przeciągnieciu go, a pozatym niech mi już od razu neta skonfigurują…najpierw powiedziała babka, że tak nie można, że to nie jest w umowie, potem powiedziałem że jak tak można traktować klientów i takie tam…znowu się nie zgodziła…potem powiedziałem, że jak nie, to zerwę umowę i kara mi wisi…zgodziła się ;]

Poprostu musisz wyłaczyć ALE Z SIECI - nie przyciskiem na górze modemu !!

Własnie taka jest różnica jak podłączass innego kompa, bo on ma inny mac adres karty sieciowej (każda karta ma swój adres) i robi sie konflikt między adresem który modem ma w pamięci a tym który ma karta.

I trak przy każdej zmianie kompa trzeba robić - jak podłączysz stacjonarnego to znów musisz na pół minuty wyłączyć modem Z SIECI (możesz wyciągnąć wtyczkę zasilacza co wchodzi do modemu lub wtyczkę z sieci)

Oczywiście wyłączasz modem stedy gdy jest juz podłaczony do tego kompa na którym ma działać ( a przynajmniej nie podłączony do poprzedniego), żeby po właczeniu odczytał adres z tego kompa na którym ma chodzic net

Wiem który kabel trzeba wyciągnąć :smiley: Aż tak niedoświadczony nie jestem. Tylko ja odłączałem jedynie na 10 sekund. Skorzystam z twojej rady i poczekam dłużej.

to daje cuś przy neo…zrób tak…wciśnij przycisk stendby na górze mogemu…sprawdż czy masz neta…jak tak to wejdż na ich strone i wpisz tam swoje ip bo bedziesz miał kłopoty. jakaś inkonka mruga na modemie, albo się nie pali??

Może byc jeszcze tak, że tylko z tej karty sieciowej co masz w stacjonarnym możesz korzystać a z innej (o innym mac adresie) nie. Jesli tak by było (ale to tylko moje przypuszczenia) to możesz jeszcze spróbować programem smac zmienić a w zasadzie to chyba zaemulować na laptopie ten sam adres sieciówki co na stacjonarnym. Sprawdzasz jaki masz na stacjonarnym i ten sam adres wpisujesz w programie smac zainstalowanym na laptopie i restart kompa.