Problem ze skonfigurowaniem mikrofonu

Cześć, mam problem ze skonfigurowaniem mikrofonu, który jest wbudowany w laptopa Acer 1640. Kiedy chcę z kimś porozmawiać na komunikatorze głosowym typu Skype czy Windows Live Messenger to ta osoba mnie nie słyszy, bo… “coś”.

Kiedy konfiguruję mikrofon w jednym z takich komunikatorów pojawia mi się następujące okienko:

http://img235.imageshack.us/my.php?imag … 225od5.jpg

Kiedy coś mówię żółty pasek praktycznie się nie pojawia (widniejący stan paska uzyskałem dzięki uderzeniu palcem w mikrofon). Nie pomaga tu przybliżenie mikrofonu do ust czy głośniejsze mówienie- mikrofon cały czas reaguje tak samo. Próbowałem już kombinować coś w ustawieniach dźwięku w ‘menedżerze urządzeń’, próbowałem też zmieniać ustawienia w “ustawieniach output regulacji głośności” i panelu kontrolnym mojej karty muzycznej Realtek HD. I do tej pory nie udało mi się zdiagnozować przyczyny słabego działania mikrofonu. Ba, raz po przeróbkach w ustawieniach audio straciłem dźwięk (zamiast dźwięku miałem szumy, szelesty, podobne do rozkodowanej stacji telewizyjnej).

Jest ktoś w stanie mi pomóc w tym problemie? Z góry dzięki za pomoc

EDIT: Mikrofon jest wyciszony w ustawieniach dźwięku, we wszelkich próbach nagrywania głosu mikrofon ładnie się spisuje, ale już podczas połączenia głosowego z innym komunikatorem wszystko bierze w łeb. I nie jest to też wina odbiorcy mojego “głosu”, bo odbiorca gwarantuje, że u niego wszystko działa ok.