Problem ze skonfigurowaniem otoczenia sieciowego

Hej,

Jestem amatorem Visty i googlowanie problemu, który mam nie pomogło. Otoż mam 2 komputery: jeden z XP drugi z Vista. Z tego z Vista nie widzę otoczenia sieciowego. Najdziwniejsze jest, że nie mogę zmienić nazwy grupy roboczej (nieaktywna opcja). Mam nadzieje ,że ktoś wie czym to jest spowodowane. Dodam ,że zmieniłem mimo wszytko nazwe grupy roboczej na drugim komputerze na WORKGROUP i nie pomogło to. Proszę o jakieś wskazówki! Pozdrawiam :slight_smile:

33163087qd4.jpg

Sprawdź czy masz w Centrum Sieci i Udostepniania aktywne Odnajdowanie sieci oraz czy twoja sieć jest prywatna.

Udostępnianie plików przy użyciu folderu publicznego

Udostępnianie plików innej osobie

viewtopic.php?f=22&t=256542

PS Sprawdź czy Norton nie blokuje czegoś.

30686250no5.jpg

FILE SHARING jak daje on to muszę potwierdzić jako administrator : i pokazuje CUSTOM… Moze w tym problem? Nortona wyłączyłem…

Wylaczenie nortona nic nie da - Jest tam taka opcja “windows file shareing” jako zablokowana . Dodatkowo musisz nadac uprawienienia do przegladania dyskow jako folderow przez konto goscia. Wylacz takze udostepnianie folderu publicznego.

49676541xo4.jpg

tak to teraz wyglada,

co do : " Dodatkowo musisz nadac uprawienienia do przegladania dyskow jako folderow przez konto goscia" … gdzie to odnaleść w panelu sterowania?

Czy można zainstalować viste na laptopie przez kabel sieciowy podpięty do stacjonarnego?Napęd dvd w moim acerze mi szwankuje i często mu sie zdarza nie czytać płyt.