Problem ze skonfigurowaniem WiFi

Witam!

Mam internet od Alfanetu z telefonem domowym. Na dachu mam “rurke” od której idzie kabel do jakiejś puszki, którą mam wpiętą w gniazdko i od niej odchodzi kabel który mam podpięty do gniazdka WAN w routerze: http://www.skapiec.pl/site/cat/68/comp/374979 i od niego odchodzi w drugim gniazdku kabel wpięty do komputera w karte sieciowa i od gniazdka “PHONE” kabel do telefonu. Kupiłem router Wi-Fi http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-2-4ghz-ant-5dbi-dsl-upc-aster-i1857388309.html. Powiedzcie jak mam podłączyć te kabelki, żeby był i telefon i internet, bo jakoś mi to nie wychodzi…

Zostaw dhcp, bo na modem dostajesz jedno ip.

Provider daje kabel podpinasz do modemu do wan.

Z lan modemu idzie do wan tplinka. A telefony zostają jak były.

Z lan tplinka leci do pc bez karty wifi, a wlan działa dla reszty.

Nie zapomnij ustawić zabezpieczeń wifi, nic poza tym nie musisz zmieniać :slight_smile:

EncoRee1 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Lepiej?

Dodane 12.10.2011 (Śr) 18:04

Czekam na odpowiedzi na posta…

Co w mojej wypowiedzi jest niezrozumiałe, że czekasz na inne porady ?

Sory ale nie zauwazyłem twojego posta :smiley:

Właśnie podpiołem tak jak mówisz i nie mam neta

A jak wepne kabelek od karty sieciowej do gniazda LAN w routerze i kabelek od modemu też do LANA w routerze to jest … Może tak zostać?

Może, lecz nie będzie to działać w wypadku połączenia większej ilości z komputerów, ponieważ wyłączyłeś dhcp :slight_smile:

No ja chcę tylko mieć neta w PC’cie na którym mam zainstalowany router i na laptopie piętro niżej

W takim przypadku może tak zostać?

A działa ci jeśli masz włączonego laptopa i pc’ta jednocześnie ?

No właśnie nie działa … ;/

Jak podepne tak jak powinno być to podczas sprawdzania połączenia w menu konfiguracji wyskakuje, że jest wyłączone dhpc czy jakoś tak …

Strona routera (192.168.1.1) też nie działa… ;/