Problem ze skopiowaniem tabeli w Wordzie

Znalazlam sie na tym forum, poniewaz jestem juz troche podlamana ;/ Moze tutaj znajdzie sie osoba, ktora bedzie wiedziala, jaki mam problem, bo nikt nie potrafi mi pomoc. siedze dzisiaj nad tym pol dnia, glowa mi pęka, a w poniedzialek musze oddac badania do pracy licencjackiej.

Ale do rzeczy…

Dzisiaj zaczelam sobie robic tabelki z wynikami badan. nie bylam ich dokladnie pewna, a wiec stwierdzilam, ze nie bede robila tego w pracy, ale w nowym okienku worda na brudno, a potem skopiuje tam, gdzie trzeba. No i tutaj zaczynaja sie schody. Nie udaje mi sie skopiowac tabeli. Moze dodam zdjecia, aby wiadomo bylo o co mi chodzi. Tabelka skopiowana zawiera jedynie sama tresc, a nie ma kolumn. nie mam pojecia, co z tym zrobic. Probowalam kopiowac na wiele sposobow, ale ciągle jest tak samo, a ja musze to oddac w poniedzialek!

ratujcie, prosze :slight_smile:

tak powinna wyglądać tabela

http://img546.imageshack.us/img546/8765 … waciwa.png

ale gdy ją skopiuje, to wkleja się cos takiego

http://img560.imageshack.us/img560/6623 … owaniu.png

Zdaje sobie sprawe, ze mam cos poprzestawiane w wordzie, ale nie mam pojecia jak to odkręcic. z gory dziekuje za wszelka pomoc!

word 2007, windows xp

Witam,

na twoim miejscu spróbowałabym zrobić tak:

  1. zaznaczyć tekst, który powinien po wklejeniu być tabelką, a nią nie jest,

  2. wejść w:

Wstawianie>Tabela

i wybrać:

Konwertuj tekst na tabelę

Mam nadzieję, że to pomoże.

Pozdrawiam :slight_smile:

dziekuje bardzo za odpowiedz :slight_smile:

faktycznie pomoglo, jednak utworzylo mi tabele w calkiem inny sposob, dane są wtedy poprzestawiane, jest więcej okienek i też mam problem, by doprowadzić to do ładu. Poprawianie tabeli zajmuje mi prawie tyle czasu, co stworzenie nowej.

Moze ktos bedzie wiedzial, co zrobic, aby ta tabelka od razu kopiowala sie tak jak trzeba?

A czy przy wklejaniu tej tabeli masz małą ikonę z opcjami wklejania?

Jeśli nie, to być może masz ustawione jako domyślne wklejanie samego tekstu, a nie sformatowanego tak, jak w dokumencie źródłowym.

Jeśli tej ikonki z wyborem opcji wklejania nie masz, to trzeba:

  1. kliknąć przycisk pakietu Office (czyli ten kolorowy w lewym górnym rogu)

  2. wejść w opcje programu Word (na pasku w dole okienka)

  3. wejść w zaawansowane i tam ustawić sobie co się chce, w opcjach wycinania, kopiowania i wklejania.

Pozdrawiam :slight_smile:

tak tez zrobiłam i ustawilam wszedzie “zachowaj formatowanie zródłowe”- nadal sytuacja sie nie zmienila :frowning: potem sie juz zdenerwowalam i zaczelam ustawiac wszystkie opcje w tym kopiowaniu jakie sa mozliwe i zadna z mozliwosci nie dziala. cokolwiek ustawie to non stop wkleja sie sam tekst bez tabelki. obawiam sie, ze juz jedynym ratunkiem bedzie po prostu wgrac nowego worda- starsza wersje z ktora nie mialam zadnych problemow.

Dodane 15.04.2012 (N) 8:05

udało się :slight_smile:

zaczelam naciskac juz doslownie wszystko w opcjach kopiowania i wklejania i nie wiem sama jak to zrobilam, ale juz wstawia mi sie tabela normalnie. cale szczescie!

potpurka- dzieki za pomoc :slight_smile: