Problem ze skrotami

witam wszystkich. oglądając filmu np: szklana pułapka 4 widzieliscie posługiwanie sie kompem i systemem. tego dotyczy moje pytanie. wie ktoś może jak wogole obsługiwac sie bez myszki tylko za pomocą samej klawiatury np: otwieranie folderów, w wyszukiwarce przechodzić do menu lub zaznaczyc wybrana czesc tekstu itp; rozchodzi mi sie o totalna obsługe i wykorzystanie systemu i kompa. jestem żądny wiedzy wiec poczytam długie artykuły lub cos w tym stylu. z góry dziekuje za wszelką pomoc.

Na początek otwórz konsolę (start, uruchom, cmd i enter) i wpisz help i enter pojawią Ci się komendy windy.

Potem napisz na konsoli np. cd /? i enter - dostaniesz opis tej komendy.

A jak zagulgotasz to znajdziesz więcej informacji…:mrgreen:

@gugu007 - nie wydaje mi się aby autorowi tematu chodziło o konsolę

Co do tematu to na pewno warto wiedzieć parę z tych rzeczy, oczywiście nie sposób napisać wszystkiego w poście.

Po pierwsze najwazniejszymi klawiszami w takiej obsłudze są TAB i lewy ALT.

Tabem zawsze można wybierać, który element na ekranie chcesz “zmieniać” czyli np. na pulpicie będzie przechodzić pomiędzy “powierzchnią pulpitu”, menu start, ewenutalnie programem na pasku zadań.

potem już dalej trzeba obsługiwać kursorami, oczywiście Enter wybiera pozycję.

Dodatkowo w folderach przydać się może Backspace (wyjście w folder w górę).

Myślę, że Ctrl+C / X / V nie trzeba tłumaczyć, tak samo przycisku Windows (lub Ctrl+Esc).

Przyciskając lewy alt w oknie ekploratora (i większości programów) focus przeskoczy na pasek menu (plik, edycja, itd.) wtedy możemy kursorami poruszać się po nim. Z lewym altem również działają skróty klawiaturowe (podkreślone litery).

Myślę, że teraz będziesz mógł coś pokombinować :slight_smile:

Najlepiej poszukaj trochę w google. Naprawdę znajdziesz dużo na ten temat. Tak dla przykładu TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. To tak pierwsze co wpadło mi w ręce :smiley:

karolek9024

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif