Problem ze skrótem w menu start Windows xp

Witam, skrót ten pozostał po usuniętym programie do tworzenia wirtualnych pulpitów, próbowałem ccleaner ale nie pomógł, wywaliłem z rejestru wpisy związane z dexpot i nic… System xp sp3 po modyfikacjach

30lmglv.jpg

Wpierw się wyszukuje resztki w systemie, potem dopiero można oczyszczać rejestr. Gdy taki skrót pozostanie, on nie ma już ścieżki dostępu, wpisu w reg. Takie pliki zombie można usunąć unlockerem, albo ożyć programu RogueKiller, choćby portable. Dobrze nim zeskanować i zrobić delete tego, co znajdzie, następnie użyć opcji fixshortcut, czyli naprawę wszelkich ścieżek dostępu do skrótów.

Najedź na skrót, następnie wciśnij prawy klawisz myszki i wybierz: “Usuń z tej listy”

niestety ani unlocker ani rogue killer ani zwykłe usuń hehehe

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … owego.aspx

GlaryUtilities i TuneUp Utilities 2013 też wymiękły

Możesz się hehać. Dla mnie najistotniejsze jest to, że siedzi ikona dexpot w menu start. Coś musi być na rzeczy, skoro taka nieruszalna. Trzeba w opcjach folderów zaznaczyć pokaż ukryte pliki i foldery. Z tym wyszukiwaniem dexpot, to też ściema, z usuwaniem wpisów z rejestru też, bo się do tego instalują rożne wtyczki. Pewnie Autoruns pokazałby, jaki to sterownik od tego programu siedzi i bruździ, albo sterownik do jakiegoś pluginu dexpota. Zawsze jest sposób na usunięcie zablokowanego pliku. Masz modyfikowany system, cokolwiek to znaczy.

Hehehe. Wyluzuj Bogdan bo to tylko jakiś “gupi gołst fajl”, a ja użyłem półśrodka aby nie oglądać napisu dexpot tzn. dodałem dużo skrótów no i papa dex…siu hehehe

lub

FileMenu Tools

W XP nie ma katalogu Roaming - ta ścieżka jest do W7 :stuck_out_tongue:

Moja wina, nie używałem nigdy Windows 7. Pozdrawiam :slight_smile:

Druga opcja jest nadal aktualna którą podałem :slight_smile:

Właściwości Menu start i odhaczasz; Przechowaj i wyświetl niedawno otwierane programy… i OK. Potem możesz to włączyć.