Problem ze skryptem(Action Script, Flash)

Witam,

nie wiem czy na tym forum ktoś się tym zajmuję, ale spróbuję :slight_smile: mam problem z AS przypisanym do buttona we Flashu

on(release){

    gotoAndPlay(38);

    if(_totalframes==60){

gotoAndPlay(112);

    }

}

problem polega na tym, że zamiast z 60 klatki do 112, animacja przechodzi z 60 do 61 i dalej… :frowning:

hm…

Możesz podesłać plik *.fla w wersji flasha 5 na mój mail ??

Złączono Posta : 3 Maj 2007, 20:29:45

Moje spostrzeżenia

  1. Jak dla mnie - lekki rozgardiasz. Nie przejmuj się, dobrze, że ja swoich starych projektów nie mam :stuck_out_tongue:

  2. Dublowanie akcji, wzajemne wykluczanie. Jeżeli używamy stop() ; play();, czy to w przyciskach czy klatkach, to konsekwentnie. AS powinien być maksymalnie prosty.

  3. poszczególne “segmenty” filmu nie mogą się wzajemnie zazębiać. Bardzo trzeba uważać, żeby koniec danej animacji kończył się we właściwym. Jeżeli fragment np. linki kończy się na klatce 190, to niech tam się kończy, a nie na np. 193. Jeżeli następny segment zaczyna się od 191, to … mamy bugi.

  4. Nie ma sensu trzymania przycisków menu na kilku warstwach (chyba, że wymaga tego projekt). Niech będą na jednej, dzięki temu, w razie tworzenia ujęć kluczowych, nie będą nam się dublować, nie daj Boże, jak zmienimy AS na jednym, a na drugim (niepotrzebnym przycisku) jest coś innego.

  5. To są wskazówki i sugestie, ze względu, że to nie mój projekt, nie przedstawię pliku *.fla do wglądu.

Flash wymaga przemyślenia konstrukcji i dokładności.

dzięki za szybką pomoc :slight_smile: :wink: