Problem ze skryptem javascript

tworzę witrynę w ASP.NET i podpiołem do niej skrypt lightbox. Wszystko pięknie działa tylko po kliknięciu na zdjęcie (kiedy się już pojawi na ciemnym tle) podpisy pod nim nie mają polskich znaków np. Zdj�cie 1 z 2 . Co mam zrobić żeby tak nie był?

Błagam o podpowiedź.

A kodowanie na pewno jest w ISO-8859-2 lub UTF-8 i nie chodzi mi tylko o deklarację na stronie ale także o to w jakim kodowanku został zapisany plik.

A jak to kodowanie zmienić?

O, bosz… piszesz w ASP a nie wiesz jak kodowanie zmienić. :smiley:

No, dobra deklarację wpisujesz w

, oto ona:

A kodowanie pliku zmieniasz w sposób następujący (wytłumaczę na KED2 bo go używam):

  1. Wciskasz F4,

  2. Wyskakuje okienko i masz listę rozwijaną (chodzi to o “Kodowanie docelowe”),

  3. Klikasz i wybierasz interesujące Cię kodowanie,

  4. End, Ende, Koniec, Fin. :lol:

EDIT: Dopiero zauważyłem nazwę tematu, nie wyobrażam sobie Twojego programu, skoro nie rozróżniasz Javy, a JavaScriptu. :wink:

Z kodowaniem jest chyba wszystko ok. Problem jednak dalej występuje. A co do tej deklaracji kodowania, to gdy była wpisana to web developer zamiast polskich znaków wstawiał mi jakieś kaligrafy. Dopiero po usunięciu było ok. Tekst wyświetlany w lightboxie jest zapisany w pliku .js i dalej nie wiem co jest przyczyną złego wyświetlania tych znaków.

Spróbuj zastąpić polskie znaki encjami tu masz encje w ISO-8859-2.

Np. Zdj ę cie

WNHacker , nie pisz posta pod postem. Jeśli chcesz coś dodać, użyj opcji edytuj w poprzednim. Posty takie będą usuwane.

OK dzięki wszystkim, poradziłem sobie w prawdzie w inny sposób ale.

Przepraszam za tego podwójnego posta. Zrobiłem tak bo kiedyś dodawało drugą wiadomość do poprzedniej. :wink: