Problem ze skryptem MemHT

Witam, mam problem z tym cms a dokladniej z kodowaniem znakow. Sytuacja byla omawiana na forum tego skryptu lecz Polskie wsparcie nie dziala od kilku lat.

Z informacji jakie udalo mi sie uzyskac wyszedl patch na ten skrypt tyle ze nie przynosi on efektu. Kodowanie w pliku jest na ISO normalne, lecz nawet “reczna” zmiana na UTF nie wiele zmienia.

Czy moge liczyc na pomoc w tym temacie ?

Co bedzie potrzeba to wklejam zaraz na forum by szybko to naprawic bo czas mnie goni :slight_smile:

Dzieki

jedno, to w lang/polish.php ustawił bym kodowanie utf-8

w inc/inc_config.php polish

a w inc/inc_database.php zaraz po nawiązaniu połączenia dał bym mysql_query (‘SET NAMES utf-8’);

…w samej bazie też przestaw kodowanie na utf-8 i popraw metody porównania znaków w tabelach.

Rady przeczytane, wcielone ale efekt ten sam …

baza jedzie na UTF General, lang zrobiony, config i database tez.

Kurcze no szkoda mi rezygnowac z tego skryptu bo jedyny “w miare” samoaktualizujacy przez rss.

Co by jeszcze mozna bylo zrobic ?

Efekt ten sam, bo musisz jeszcze wyedytować/poprawić i zapisać ponownie dodane wcześniej wpisy.

…albo usunąć i dodać na nowo.

Ok, wyrzuce wszystko to co jest teraz pobrane przez rss, i poczekamy az zaciagnie nowe wiadomosci.

Jeszcze mala uwaga, Polskie znaki jakie były wczesniej w skrypcie ( bo jest tłumaczony ) przybraly postac “kwadratowa”

Czyli wczesniej skrypt zawieral Polskie znaki, a zle publikowal newsy. Natomiast teaz jest zle kodowana tresc skryptu np. w adminie i no tresc ale to zobaczymy jak zaciagnie nowe info.

Dodane 18.02.2012 (So) 9:56

Witam, problem pozostał. Pobrało nowe dane i tak samo jak wcześniej wyświetla treść bez Polskich znaków…

Dodane 18.02.2012 (So) 14:06

Dla zainteresowanych tym CMS. Nie ma możliwości naprawy tego błędy. Rozmawiałem z developerem skryptu. Dopiero od wersji 5 błąd ma być skorygowany.

Temat do zamknięcia.