Problem ze Skypem - zawiesza się, traci się obraz z kamery

Nie jestem pewien czy to dobry dział ale opisze tu mój problem:

Zaczęło się od tego, że po  zaktualizowaniu skype do najnowszej wersji podczas czyszczenia historii skype się zaciął i wyłączył. Po uruchomieniu go wydawał się działać normalnie ale gdy ktoś do mnie dzwonił, po odebraniu nadal ta osoba dzwoniła mimo tego ze już rozmawialiśmy. Oprócz tego gdy chciałem rozmawiać na kamerce widziałem przez pierwsze kilka minut szary ekran dopiero później normalnie wideo. Za każdym razem skype wyłącza mi się około 2 minut, przy czym zacina się cały laptop. Chciałbym się dowiedzieć w czym tkwi problem.

System: Windows 7 64bit home premium sp1, celeron dual-core cpu t3500 2,1ghz, 2gb ram Antywirus: AVG FE215

Mało RAM,jeśli można zwiększ do 4 Gb,takie są wymagania Windows 7/64 bit…Wykonaj rozmowę testową.Odczytaj prędkość internetu  www.speedtest.net   Ogólne czyszczenie systemu Ccleanerem.

Adrian041 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

jw

Masz za mało RAM-u a dodatkowo obecnie Skype jest zasobożerny…

Wcześniej sprawdź:

Zapisz/utwórz nowy punkt przywracania systemu.

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

Skype zawsze działał poprawnie, aż do aktualizacji 7.10. Prędkość netu ma 10mb, ping . Cclenera posiadam, używam regularnie, ustawienia w skypie i cclenerze mam takie jak trzeba.

Skype zawsze się wyłącza jak chce wyczyścić historie rozmów oraz zacina się jak dzwonie do kogoś lub ktoś do mnie, ale jak już rozmawiam jest normalnie. Nie mogę odebrać połączenia od kogoś ,bo dzwoni, dzwoni, zawiesza się i nic nie mogę zrobić. Komputer po formacie, bez zbędnych programów, antywirus AVG. Zużycie RAM podczas rozmowy na skypie 60-65%.

Czy to aby na pewno wina zbyt małej ilości pamięci RAM?