Problem ze słabym zasięgiem


(Franek Xd) #1

Witam wszystkich piszę w imieniu brata który ma taką sprawę tzn. chodzi o to czy jest jakiś sposób na zwiększenie zasięgu internetu w laptopie acer travelmate 2420 poprzez zewnętrzną antenę? Chodzi o to że brat ma internet radiowy i wewnętrzną antenę w tym laptopie, czasami zanika zasięg, zdarza to się kilka razy dziennie. Proszę o porady i z góry dziękuję :slight_smile:


(Sidhmor) #2

A jaką ma siłę sygnału normalnie?? Kiedy korzystam z lapka to łącze się przez WiFi i pomimo tego że w całym domu i ogrodzie mam zasięg od dobrego do doskonałego także czasem zdarza się, że nie wiadomo dlaczego zasięg zanika... wtedy pomaga ponowne połączenie z siecią... Kiedy ktoś wpadnie z swoim kompem i też korzysta z WiFi dzieje mu się tak samo. Nawet po zmianie routera problem nie zniknął, aczkolwiek jest to sporadyczne więc poprostu się z tym pogodziłem:)


(Franek Xd) #3

Właśnie ma słabą i dlatego też chciałby coś z tym zrobić :expressionless: Jak ktoś ma jakieś rozwiązanie to bardzo bym prosił :slight_smile:


(Mrooveq) #4

karta sieciowa na usb lub pcmcia ze złączem rsma do dodatkowej anteny.

albo jak chcesz poeksperymentować, to przełączka uF (mikro-F) <-> RSMA podłączona do karty sieciowej w laptopie i zewnętrzna antena.


(Monczkin) #5

Proszę nazwać temat konkretnie.


(Franek Xd) #6

Mógłbyś podać jakieś linki do karty? allegro lub inne sklepy. Z góry dzięki :slight_smile:


(Mrooveq) #7

ta wygląda jakby miała odkręcaną antenę, ale musisz się upewnić: http://www.nokaut.pl/oferta/pentagram-h ... 22-10.html

ja natomiast używam takiej: http://www.nokaut.pl/karty-sieciowe/pla ... 2-11g.html i jestem z niej zadowolony.