Problem ze słuchawkami

Jakiś czas temu kupiłam słuchawki z mikrofonem THOMSON EAR3005BK i korzystałam z nich z mojego Huawei Mate 10 Lite. Dzisiaj podczas rozmowy przez telefon okazało się, że nagle popsuła się jakość dźwięku, mój rozmówca nie słyszał mnie, za to dźwięki dobiegające z oddali były wyraźniejsze. Potem zauważyłam kolejny problem - telefon nie wykrywał słuchawek, kiedy były prawidłowo wpięte i widział je tylko po wpięciu do mniej więcej połowy. Sprawdzałam inne pary słuchawek z moim telefonem i tamte działały bez zarzutu. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co mogło się zepsuć? Wtyczka?
Jeszcze dodam tylko, że ta sytuacja zdarzała mi się kilka razy już wcześniej z innym modelem telefonu i innymi słuchawkami.

Problem z wykrywaniem sugeruje problem z gniazdem w telefonie. Te inne słuchawki co podpinałaś również były z mikrofonem? Sprawdź te nowe słuchawki w innym telefonie. Skoro rozmówca nie słyszał Ciebie, ale dźwięki z oddali to sugerowałbym sprawdzenie czy przypadkiem nie ma problemu w gnieździe w miejscu gdzie wykrywany jest mikrofon. Być może z braku połączenia w gnieździe mikrofonu włączał się mikrofon wbudowany w telefon.

Słuchawki podpinane wcześniej były bez mikrofonu, ale nie było żadnego problemu z dźwiękiem, telefon je wykrywał.
Próbowałam podpinać te nowe słuchawki do dwóch innych telefonów - w jednym działały dobrze, w innym telefon w ogóle ich nie wykrył.

Wtyczka ze słuchawek nie jest jakoś uszkodzona? Wszystkie trzy linie na wtyczce wyglądają w porządku? Linie (a raczej części, bo same linie oddzielają od siebie poszczególne kanały)to lewy kanał, prawy kanał i mikrofon.

Jak nie ma na którejś odpowiedniego styku z gniazdem to może być problem z wykrywaniem. Gdy wciskasz wtyczkę do połowy, kiedy telefon w końcu wykrywa słuchawki to jak słychać dźwięk?

Na razie problemy wskazują na uszkodzone gniazdo w telefonie, ale sprawdź wcześniej czy na dnie nie zebrały się jakieś paprochy. Częste wciskanie i wyciąganie słuchawek w końcu doprowadza do uszkodzenia gniazda. Być może też wystarczy niektóre blaszki w gnieździe porozginać.

Pewnie uszkodzona wtyczka albo gniazdo (bo skoro te bez mikrofonu działają to pewnie ten pin się uszkodził). Wyczyść dokładnie gniazdo w telefonie żeby nie było paprochów i spróbuj wtedy. Jeśli tylko te słuchawki sprawiają problem to pewnie masz uszkodzoną wtyczkę (wtyczka jest banalna do wymiany dla kogokolwiek umiejącego lutować). Musisz tylko kupić wtyczkę jack z mikrofonem i dać komuś kto ma lutownicę to Ci zrobi. W moim telefonie (LG G4C) było uszkodzone gniazdo i objawy były bardzo podobne.

PS Nie macie wrażenia że te gniazda jakoś często się psują? Gniazda w sprzętach 20+ letnich działają nadal a w rocznym telefonie już są problemy?

Mam też mate 10 lite i oryginalne słuchawki. Wykrywa a drugie które kupiłem nie… Żona ma ten sam tel i iej wykrywa obie pary ? Dodam że inne nie orginalne słuchawki działały .

Czy możliwe, że kuerują ustawieniami telefonu na odległość? Początkowo telefon wyswietlał komunikat abym zmieniła słuchawki na oryginalne, należące do Mate Pro. Następnie przestały działać moje ulubione ale działały oryginalne. Nadal tak jest. Poprzednie ulubione w innym modelu tel. działają, tylko w Mate Pro nie. Cóż to za gów no ten telefon. Kosztował ponad 3 tysiące. Za moje pieniądze rozwój szpiegowania.Jaki to potężny szpieg. Alexa w moim domu. Chwilami mam ochotę wyrzucić go przez okno. :wink: Zasłaniam kamerki. Dzwięk ma bardzo cichy i skrzeczący do słuchania yt. Z dzwiękiem na głośnomówiącym jest słabo. Uważam, że ten telefon, to kolejny krok w ułatwianiu życia ale nie mi lecz tajniakom. Siedzą z nami w każdej chwili. Słuchają każdego szmeru. Telefon nasz osobisty Anioł Stróż.