Problem ze spadkami wydajności

Witam, posiadam laptopa Lenovo Z580A.

Mam następujący problem, natomiast gdy pierwszy raz zagram w jakąś gierkę(nowszą)dzieję się takie coś:

Np.Kupiłem sobie nowego Tomb Raidera, gram pierwszy dzień, śmiga na ultra ponad 60fps, grafika ładna itd.

Na drugi dzień włączam laptopa(uśpionego, nigdy nie zamykam systemu, jeśli to ma znaczenie)odpalam tego Tomb Raidera, a tu na takich samych ustawieniach jak wczoraj, ledwo 20fps… Ustawiam na niskie i ledwo 35 leci…Nie wiem co może być tego przyczyną, proszę o pomoc, bo naprawdę taki spadek z dnia na dzień jest nie do zniesienia.

Laptop:

Lenovo Z580A

Procesor: Intel i3 2328m 2.20ghz x4.

RAM: 8,00GB GoodRam

Grafika: nVidia 635gt

Czy laptop podłączony jest do zasilania? Być może karta intela się włączyła i dlatego masz mniej FPS, musisz pogrzebać w opcjach i uruchomić grę jako Nvidia gt 635. Po za tym jaki masz plan zasilania? Daj zawsze na zrównoważony, bo jak jest na oszczędność energii to bez względu na to czy procesor jest obciążany czy też nie jego taktowanie będzie niskie.

Laptop jest cały czas podłączony do zasilania, nawet w oprogramowaniu od lenovo, do zarządzania energią mam ustawione ładowanie do 60%, lepsza wytrzymałość.

Karta intela się nie włącza, w ustawieniach nvidi, mam aby każdy program domyślnie włączał się za pomocą nvidii.

Plan zasilania na wysoka wydajność.

Oszczędzać energii nie wymagam, wymagam wydajności :smiley:

Spróbuj może przeinstalować sterowniki na nowsze od karty graficznej. Bo u mnie jest tak że nie muszę przełączać tylko odrazu automatycznie to robi. Może problem tkwi w samej grafice?