Problem ze spakowaniem 120000 obrazków do archiwum

Mam problemy ze spakowaniem zdjęć w ilości 120 tysięcy w folderze o pojemności 7 GB. Trwa to tak bardzo długo bo prawie pół dnia. Dodam że np. film (2 pliki) o pojemnosci 7GB zajmuje pakowanie 1 godzine. Nie wiem dlaczego tak jest że im więcej plików mimo że jest o takiej samej pojemnośći trwa bardzo bardzo długo.

To jest po prostu normalne.

Kompresja 10000 plików o pojemności X, zajmuje więcej czasu niż kompresja 10 plików o pojemności X.

Dodam, że większość obrazków już sama w sobie jest skompresowana (nie dotyczy BMP),

dlatego tworzenie archiwum o takiej zawartości się nie opłaca, bo zmniejszenie rozmiarów będzie niewielkie.

A jeśli chcesz poprostu zarchiwizować tę kolekcję w jednym pliku to wykonaj archiwizację bez kompresji, zajmie to tyle czasu ile przekopiowaniu tych plików w inne miejsce na dysku.

Kompresja plików już skompresowanych to głupota.

Nie, to nadmiar wolnego czasu lub posiadanie superprocka :wink:

Zależy też w jakim stopniu skompresujesz.

A KGB Archiwerem da się skompresować *jpg niż winrarem?

Ja osobiście preferuję 7-Zip’a. Jest freeware (więc możesz go mieć ile chcesz, a nie tak jak z WinRarem wszyscy ponad 30 dni ; ), szybki, obsługuje większość (jak nie wszystkie) formaty. Największym minusem jest to, że nie można stworzyć archiwum RAR. Ale można stworzyć inne, bardziej skompresowane. Polecam :slight_smile:

W 10 lat moze spakujesz te 7 GB

Do pakowania polecam WinUHA. Ma najlepszą moc kompresji plików. kto nie wierzy niech wypróbuje :wink:

A swoją droga czy nie mógłbyś zmniejszyć rozmiar plików graficznych??

Uzyj programu XnView>odpal>narzędzia>konwertuj wiele plików>przekształcenia>

*zmień rozmiar obrazu >> Dodaj> klik na >> i wybierasz rozdzielczość np 1024x768

*ustaw DPI >> Dodaj>

Wracasz do zakładki ogólne

Format>jpg>opcje i ustaw jakość np 85>dalej

Zależy mi na jak największej jakości zdjęcia i rozdzielczości więć nie chodzi o jaką kolwiek modyfikację w tym zmniejszanie. Obecnie chciałbym zamieścić na jakimś forum ponad milion fotek z samochodami ale chyba nie opłaca się wrzucać po kawałku bo chaciłbym to spakować do archiwuM partach całość.

Dodane 13.05.2009 (Śr) 20:07

Dodam jeszcze, że nie mogę wejść do folderu gdzie posiadam ogromną ilość zdjęć z samochodami wyskakuje komunikat że pokazanie wszystkich fotek(wybrane szczegoly nie miniaturki) jest nie mozliwe poniewaz za malo pamięci RAM i za słaba moc obliczeniowa procesora. Pamieci mam 2 GB a procesor Athlon X2 5200+

Wrzuć do folderu i spakuj ten folder winrarem.