Problem ze spamem - jak zablokować

Skrzynkę gmail zaspamowuje mi jakaś osoba nieznana mi z rożnych kont na wp i interii - nie można tez pisać na te maile bo wyskakuje wiadomość :

"[Automatically generated message]

We are sorry to inform that your mail message was not delivered to one
or more recipients. Its fragment is attached to this e-mail.
You can find the error message below.

For further assistance please write to BOK INTERIA.PL at
pomoc@firma.interia.pl forwarding this message.

INTERIA.PL Mail System
__

<pocah1980@wp.pl>: host mx.wp.pl[212.77.101.4] said: 550
"pocah1980@wp.pl":
    Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne / This
    account is disabled or not yet active (#5.1.1) (in reply to RCPT TO
    command)"

Pytanie - wiem, że można blokować domeny - tj przesyłać je do spamu ale jak zablokowac wogole mozliwość wysyłania- ew zablokować, zamrozić konto [?]  ew programem pocztowym

  • co oznaczna ze konto jest nieaktywne? - jak w takim razie wysyła wiadomosci?

 

 

Pozdrawiam

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku, tytuł możesz edytować po użyciu zaawansowanego edytora, dziękuję za uwagę.

Jakiego programu pocztowego używasz?

Jeśli wiadomości są zawsze z innego adresu to blokowanie konkretnych kont nie ma sensu, podobnie jak odpisywanie i próby anulowania “subskrypcji”. Ratowałbym się ustawianiem filtrów pod konkretne słowa powtarzające się w e-mailach.

Nie używam  programu - odbieram maile na stronie poczty.

Osoba kasuje konta po wysłaniu wiadomości - dlatego nic nie dochodzi na te konta.

uzylem filtrów na poczcie i wiadomosci laduja w spamie, jednak chciałbym zeby serwer wogóle ich nie odbierał -

ew. np odbierał wiadomości tylko od kontaktów.