Problem ze spamem

Witam

Mam problem ze spamem w dosyć masowej ilości, prawdę mówiąc nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

Skrzynkę pocztowa jest w neostradzie. Konto mailowe podpięte do Outlooka 2003 i skonfigurowane aby wiadomości były pobierane z serwera. Od piątku dostaję masę maili na swoją skrzynkę, dokładnie rzecz ujmują to po kilkanaście tysięcy, dokładnie ciężko powiedzieć, bo już ustawiłem regułę żeby wpadało do osobnego folderu i co chwila kasuję. Maili jest tak dużo dosłownie co kilkanaście minut skrzynka jest zapychana bo ma rozmiar tylko 29MB.

Mail jaki otrzymuję to wiadomość jak mniemam z systemu antyspamowego neostrady, telekomunikacji polskiej:

-----Original Message-----

From: postmaster@neostrada.pl [mailto]

Sent: Monday, March 21, 2011 8:11 PM

To: ...[b]tutaj nasz adres email[/b]

Subject: Delivery Notification: Delivery has failed


This report relates to a message you sent with the following header fields:


 Message-id: <0LIF000OA98UMI10@mta7.hosting.tp.pl>

 Date: Tue, 22 Mar 2011 03:10:41 +0800

 From: Barrister Zainur Bin Zakaria <[b]tutaj nasz adres email[/b]>

 Subject: Urgent !


Your message cannot be delivered to the following recipients:


 Recipient address: ajernst@adelphia.net

 Reason: Rejection greeting returned by server.

 Diagnostic code: smtp;554 5.7.1 - ERROR: Mail refused - <193.110.120.20> -

See http://www.mail-abuse.org/cgi-bin/lookup?193.110.120.20

 Remote system: dns;cdptpa-smtpin01.mail.rr.com

(TCP|10.10.2.14|58558|75.180.132.243|25)

[/code]

Dodatkowo w załącznikach jest plik tekstowy detalis i wiadomość, spam która rzekomo miała być wysyłana z tego adresu.

W wiadomość jest tytułowana: Urgent !!

Nadawca: Barrister Zainur Bin Zakaria tutaj nasz adres email

Rzecz jasna jest to spam, z informacji jedynych jakie udało mi się znaleźć w internecie wynika że nasz adres email gdzieś się dostał i w tej spreparowanej wiadomości widnieje jako e-mail zwrotny. Dlatego jak mniemam dostajemy nieustannie zwrotne maile z automatu antyspamowego neostrady tp.

Czy ktoś ma pomysły jak tego się pozbyć, bo odbieranie co minutę po kilkadziesiąt lub kilkaset maili jest uciążliwe ze względu na zapychanie skrzynki jak i zabieranie łącza.

Czy można jakoś na telekomunikacji wymagać aby to zablokowali albo usunęli, może coś po prostu się zapętliło w ich systemie obronnym i non stop generowany jest taki mail zwrotny?

Raczej wykluczamy komputery zombie w firmie które by generowały ten spam, bo nawet gdy wszystkie są wyłączone od 15 do 7 rano to maile i tak dalej przychodzą sprawdzane to było na innym łączu i komputerze poza budynkiem firmy.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Jekobb

Konto firmowe? Nie stać firmy kilka zł miesięcznie na konto na komercyjnym serwerze?

Zmień konto na jakieś na “normalnym” serwerze, w chwili obecnej załóż na Gmailu i podepnij do niego to z Neostrady.

Napisałeś, że:

Ja tylko chciałbym zaproponować żeby przynajmniej tymczasowo zmodyfikować tę regułę którą zastosowałeś na np. : “Nie pobieraj z serwera”, a jeszcze lepiej:“Usuń z serwera” zamiast pobierania i umieszczania w osobnym folderze.

Firmę myślę że zastać by było na jakiś komercyjny serwer, tak wyszło że w chwili zakładnai neo kilka lat do tyłu założyli to i jakoś się tak przyzwyczaili że nie bardzo kwapią się z mianą

O gmailu myślałem i za pewne tak zrobię wostateczności.

Chciałem jeszcze jakieś informacje od tpsy uzyskać, ale po dwóch próbach i 2 godzinach oczekiwania na połączenie z jakimś kompetentnym konsultantem, konsultantką na razie rezygnuję, bo oni mają swoje dziwne urojone historie o których nie chcę się rozpisywać, chociaż może warty by ich nagrać i puścić w internecie, albo na Wikipedię dać o teorii i sposobie zwalczania spamu :-).

Muszę sprawdzić tą regułę i konfigurację wydaje się to dobre rozwiązanie tylko chciałbym jeszcze dojść skąd to wszystko tak nagle się wzięło czy był jakiś trojan na którymś z komputerów czy co, ale sprawdziłem już nie mal wszystkie jednostki i wydają się być czyste.

Ja zlikwidowałem konto na neostradzie, chodź też byłem przyzwyczajony przez lata, bo to najgorsze co może być. Spamu od groma. Teraz mam święty spokój, żadnego spamu. Też radzę założyć konto gdzieś indziej.