Problem ze spamem


(Hermes) #1

Otóż mam taki problem :

Mam e-mial na serwerze http://www.pocztowy.net i musialem gdzies przypadkowo zostawic ten adres na zagranicznych serwerach i teraz codziennie dostaje po 10 e-miali zagranicznych z rekalmami. Oprócz tego przychodzą mi odpowiedzi o niedstarczeniu jakiejs wiadomosci na jakis e-mial ( wiadomości, których nigdy nie wysyłałem ).

Dodam że na to konto nie używam Outlooka i wolałbym go w to nie mieszać

I teraz pytanie :

Jak moge pozbyć sie tego spamu ??


(Magik) #2

Jeśli masz w skrzynce filtr antyspamowy, to go aktywuj.

A tu masz link do programu Milo spam killer


(Kos@) #3

Większosc skrzynek oferuje utworzenie tzw. czarnej listy, na którą wrzucamy adresy pocztowe, z których nie chcemy otrzymywać wiadomości. Musisz poszukać tego u siebie w opcjach skrzynki.


(Filifera) #4

:wink: Witaj. Proponuje Ci zacząć używać moim zdaniem programu INCREDIMAIL w wersji freware, dostępny zresztą na tej stronie.Program moim zdaniem jest znakomity i mozna go tak skonfigurowac by mało że wyrzucał niechcianą poczte do osobnego koszyka to jeżeli sobie zarzyczysz i zaakceptujesz te funkcje będzie spamera wprowadzał w błąd, czyli wysyłał do niego imeila że taki adres nie istnieje. U mnie to zadziałało i już nie otrzymuje spamu.Program jest bardzo przyjazdny i intuicyjny.Mało tego jest do niego spolszczenie i wyglądem okienek przypomina Outlook Express.


(Hermes) #5

Magik Twój programik działa bez zarzutu juz mi usunął jakis spam. Teraz jeszcze tylko pozostaje mi przetestować Incredmail. :slight_smile: :slight_smile:


(Filifera) #6

zapomniałem tylko dodać że jest to(gdybyś nie wiedział )alternatywny program pocztowy a nie sam dodatek antyspamowy-wielkie sorki...


(Piotr Hamarnik) #7

a tak miedzy Bogiem a prawda, to jezeli Twoj adres choc raz dostal sie w lapy spamerow, to juz do konca swiata spam na skrzynke bedzie Ci przychodzil

moja rada to zmienic adres...


(Hermes) #8

Davout no spodziewam sie że tak będzie ale nie mam innego wyjścia tą skrzynke musze już mieć


(Kos@) #9

Ja tez w pewnym momencie rozwazalem taką mozliwosc, zeby zmienic skrzynke. Jednak mam ją na o2 i jest zintegrowana z komunikatorem, co prawda, moze on obslugiwac inne konta, ale zastosowalem te czarną liste i z 5 spamow dzinenie mam 0 :smiley:


(Hermes) #10

Przeczytałem pomoc na tym serverze gdzie mam mail i pisze cos takiego :

i wynika z tego, że ja nie moge uruchomić własnej czarnej listy, pozostaje mi korzystanie z jakiegos oprogramowania które usunie spam ze szkrynki bo od dłuższego czasu ten "specjalistyczny program" nie radzi sobie ze spamem


(Kos@) #11

Może przegapiłeś gdzies wyraz "Włącz"? Wygląda to na opis zintegrowanego z kontem programu antyspamowego. Na tlenie np. jest filtr antyspamowy, a do tego jeszcze standardowo mozemy sobie zrobić czarną listę. Dziwne ze na twojej skrzynce tego nie ma.


(system) #12

Ja jak dostaje jakiś spam do odpisuje pod adres z którego go dostałem(chyba że jest FAKE) lub na jakiś adres email umieszczony w tym spamie. Odpisuje po angielsku używając dość niecenzuralnych słów i strasze policją :stuck_out_tongue: Zwykle to działa, teraz dostaje około 1 maila ze spamem na tydzień


(system) #13

Killer możesz podać przykład :?: Najlepiej w wersji angielskiej :stuck_out_tongue: