Problem ze Speed Test z Neostrady FunBox

Tak, sprawdzałam - mam w domu 3 komputery stacjonarne - każdy podłączony pod ten router i na żadnym nie mogę wykonać speed testu
Moim zdaniem to oni mają jakiś problem z serwerami, skoro gdy próbuje robić test „nie może znaleźć optymalnego serwera” (takie komunikaty mi wyskakują).
Naprawdę już nie wiem co mam robić…

Najlepiej odpalić menedżer zadań lub pobrać jakiś widżet na pulpit, który pokazuje prędkość łącza i sprawdzić prędkość pobierania i wysyłania z ciężkim plikiem (np. ISO), pobierając go z dowolnego źródła i wysyłając np. na dysk google, chyba, że któryś speed test zadziała i obejdzie się bez takiego eksperymentu

Wolałabym takiego „eksperymentu” nie przeprowadzać bo kompletnie się na tych trikach nie znam
Będę musiała jakiegoś doświadczonego informatyka prosić o pomoc. Bo już brak mi pomysłów. Tym bardziej, że nie wiem w czym tkwi tak naprawdę problem

Myślałem o tym, żeby sprawdzić prędkość na menedżerze zadań lub widżecie przez maksymalne obciążenie sieci pobierając i wysyłając np. plik ISO. To nic trudnego

Spróbuję to jakoś zrobić
Choć szczerze powiem, że tak naprawdę nie wiem w czym tkwi problem że nie mogę zrobić tego speed testu. A odczyt z prędkości łącza jest mi potrzebny bo muszę to przesłać dalej. Nie spodziewałam się takich problemów

Jakiej/jakich używasz przeglądarek?

Ja bym unikał FIREPROBE.NET, czasem ich wskaźnik umie pokazać jakbym miał agregacje na LTE a jej w routerze prawie nigdy nie mam lub wyniki osiągalne dla światłowodów gdy mam mobilka.

Firefox i Chrome - sprawdziłam obie, problem się nie rozwiązał

Masz Edge?

Grzebią, u mnie jest tak

Daj im 2 dni , to normalka z orange

Dziś już miałam 2 telefony z Orange po moim zgłoszeniu czy problem się rozwiązał, mówię im że nie. Mają dzwonić jutro rano i zobaczymy.
Komputer zainfekowany raczej nie jest, choć poproszę jeszcze tu na forum w dziale Bezpieczeństwo o sprawdzenie głębsze pod kątem infekcji
Już naprawdę nie wiem co więcej mogłabym zrobić
O informatyka tak od ręki teraz trudno bo sezon urlopowy, żeby mi posprawdzał i komputer i router
Ale będę starała się działać żeby rozwiązać problem

Coś im jebło naprawdę, bo zobaczyłem coś takiego:

Jeden z problemów jest natury ludzkiej, nie sprzętowej. Jeżeli dzwonisz do pomocy technicznej i mówisz coś mi się zepsuło, ale nie wiem co to jest. To winę zawsze przerzuca się na ciebie, tak jest prościej i nie angażuje się zasobów firmy. Tu potrzeba kogoś kto ma minimalna wiedzę, lub pewnego rodzaju bezczelność w kontaktach z innymi.

Dzwoniąc do pomocy przygotuj się i skup na jednym problemie, opisz go najbardziej lakonicznie. Przykład: Według testu X od tygodnia mój upload wynosi zero przecinek zero, a według umowy powinien być taki a taki, proszę to naprawić.

Im mniej powiesz tym lepiej.

Będę z nimi rozmawiać, skorzystam z rady, dziękuję

Ja od kilku dni nie mogę przez konto Orange się skontaktować z BOK żeby dać reklamacje i wysłać sreeny
Od prawie miesiąca mają mniejsze lub większe awarie, ale myślałam że tylko u mnie bo w okolicy roboty drogowe

Ja się dodzwoniłem, w czerwcu zmieniałem neta z 300 na 600.
i pytam - za co to 600 zł?

  • bo nie oddał Pan funboxa.
  • jak mam oddać jak nie dostałem nowego? kurier tylko przywiózł dekoder
  • aa…/ minęło pół minuty// to musi Pan przyjść osobiście i wymienić.
    I taka z nimi rozmowa.

Dowalą mi karę bo ktoś czegoś u nich nie dopilnował.
idę w poniedziałek i zrobię tam jesień średniowiecza w tym salonie orange.

Ja też się już wczoraj dodzwoniłam i kilka rozmów za mną, a będą kolejne bo problem nie rozwiązany. Ale przez konto Orange w ogóle nie idzie nic załatwić. Dobrze, że choć da się zalogować. Jesteśmy u nich klientami ponad 10 lat i nigdy nie było problemów, do tej pory
No nic dam znać jak sprawa się potoczy

To nic nie da. Najlepiej od razu zgłosić do UOKiK.

Ja z Orange zrezygnowałem 6 lat temu jak zrobiłem na rzecz nielimibtu danych T-M neostradzie swe you nevere aganin. Tez się użerałem z nimi bo router się popsol to kara, pytam za co? Sami nie wiedzieli za co, ale debil z debila kasę zedrze.

Wreszcie mam światłowód i jestem przeszczesliwy bo to jak przesiąść się z trabanta do BMW nie koniecznie nas, nas, najnowszego, a zwala z nóg nawet przy codziennym korzystaniu, a nie tylko ssaniu i oglądaniu w 4k, chociaż i to pięści po oczach :slight_smile:

Pochwale się, a co :slight_smile:

Co do tematu to mecz na infolinia z działem technicznym. Bo to nienormalne, ze żadnego speedtesta nie możesz zrobić i w ich interesie jest to sprawdzić. Oczywiście nawet mobilni operatorzy mówią, ze Speedtest nie jest żadnym dowodem tylko dowodem jest test prędkości na tej stronie UOKiK czy jak się to pisze. Ja mialem raz kiedyś na neostradzie, ze pobierało pliki z prędkością 6Mb/s, a Speedtest nie dzioalal, ale to było z 6 lat temu, albo lepiej.

Ja bym się nie chwalił takim pingiem, ja mam 1 /zobacz powyżej?/
17 to jakaś bieda, a dla gracza porażka.