Problem ze sprawdzeniem dysku

Zacząłem wykonywać optymalizację sytemu Windows Xp na podstawie artukułu na tym forum.

No i doszedłem do sprawdzania dysku (Właściwośc->Narzędzia-> Sprawdź). Zaznaczyłem obie opcje sprawdzania no i uruchomiłem ponownie.

System zaczął się ładować, po chwili pojawił się niebieski ekranik i zaczął skanować. Skanował może ze 2 sek. po czym pojawiał się bluescreen z błędem i gdzieś po 3 sekundach reset. I tak w kółko, nie mogłem normalnie uruchomić systemu, raz udało mi się anulować sprawdzanie i się udało.

W czym może tkwić problem. System mam czysty bez żadnych śmieci i szkodników.

Czy nie czasem wyskoczył ci błąd “Brak sterownika ekranu” ?

Czasem wystąpi jakiś bład ze skrzyżowanymi plikami, albo ze zgubieniem części jakiegoś pliku, jeżeli się nie konserwuje systemu.

Ogólnie lepiej do sprawdzania bądź defragmentowania dysku użyć zewnętrznych narzędzi np. Diskeeper - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=566&t=59

(dostępny także w wersji darmowej jako Diskeeper Lite)

ten bleuscreen widnieje dosłownie 1,5 sekundy i trudno jest coś odczytać, żeby chociaz mniejwięcej wiedzieć w którym miejscu ekranu.

Wgrywałem dzisiaj sterowniki karty graficznej, ale z kolei z innego powodu, otóż tuż po pojawieniu się pulpitu za kazdym razem zmieniała mi się rozdzielczosc ekranu na z 1024 na 800x600. Mogłem to zawsze zmienić ale było to uciążliwe i postanowiłem wgrać jeszcze raz sterowniki karty graficznej. Równierz niektóre elementy graficzne gg bywały całe czarne ale oba problemy znikły po zainstalowaniu sterów.

Jednak problem tego buescreenu mnie nurtuje

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 22:21

Radzicie zrobić defragmentację?

Czy po wyskoczeniu tego błędu, komputer sie dobrowolnie restartuje i to za każdym razem, czy możesz wejść do systemu?

Możliwe, że karta graficzna kończy swą żywotność. A mógłbyś podać jaki ogólnie masz sprzęt ?

Wklej logi HijackThisa na forum.

Defragmentacja nie zaszkodzi - natomiast co do problemów wynikłych ze sprawdzania dysku - być może właśnie zepsuł się jakiś plik ze sterami.

tzn. komputer dowolnie się restartował dopóki nie anulowałem spacją sprawdzania a to nie było łatwe bo miałem na to może nieco więcej niż sekunde, po czym reset, ale teraz jest oki, lecz sprawdzanie dalej z tym samym błędem :frowning:

Spróbuj z defragmentować dysk. To jest KONIECZNE.

Móże przywrócenie systemu coś da?;próbowałeś tego?

Przesaknujjeszcze raz kompa antywirusami i,także SpyBotem i Ad-aware na dokładkę…

Ogólnie to nie mam żadnych problemów ze swoim sprzętem.

Podaję konfigurację sprzętową: Mój sprzet ma 4 lata.

Procesor Intel Celeron 1,7 GHZ

Karta Graficzna GeForce 2 MX 400

Pamięc Ram 256 MB DDR

Dysk Twardy 40 GB Seagete

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 22:37

Skanowąłem juz tyloma programami i zreguły nic nie wykrywały, adware wykrył jakies szpiegowski ale usunał je

No raczej Windows XP nie nadaje się na twojego kompa. Mało pamięci RAM jest. Możliwe, że idzie w końcu to od tej karty graficznej. GeForce 2 MX 400 nie jest zadowalającą kartą.

Spróbuj zrobić to co napisałem post wyżej.

Może inne stery okażą się lepsze? Tylko nie najnowsze, bo jeszcze gorzej będzie.

Wiem że nie mam super sprzętu, ale bardzo rzadko mam problemy ze swoim sprzętem. No i system mi chodzi normalnie i sprawnie, nic się nie wiesza.

Oki zrobie defragmentacje

Spróbuj, jeśli się da przywrócić system; datę zaznacz, od wtedy kiedy chodził ci najlepiej.

a moja rada to uruchomienie komputera z płyty instalacyjnej xp, przy wyborze pomiędzy instalacją systemu a naprawą wybierz naprawę z konsoli odzyskiwania systemu i po zalogowaniu się do systemu podaj komendę chkdsk /r

to ci sprawdzi dysk pod względem skrzyżowanych bądź utraconych plików tak jak z poziomu windows

proces może trwać długo, czasami do godziny :wink: ale wykona swoją robotę, oczywiście defragmentacja również wskazana

a co do konfiguracji systemu, to się nie zgadzam, że to nie dla XP, fakt RAMu ciut mało, ale to tylko niewygoda dla ciebie

ok zrobię tak jak mówisz, a potem defragmentację

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 13:29

a wię zrobiłem tak jak napisał yun i problem zniknął, mogę juz skanować dysk, z poziomu windows, bez koniecznosci ładowania z płytki windows.

DZIEKI ZA POMOC I POZDRO! !!