Problem ze sprawdzeniem dysku

(Tomaszzz89) #1

Zacząłem wykonywać optymalizację sytemu Windows Xp na podstawie artukułu na tym forum.

No i doszedłem do sprawdzania dysku (Właściwośc->Narzędzia-> Sprawdź). Zaznaczyłem obie opcje sprawdzania no i uruchomiłem ponownie.

System zaczął się ładować, po chwili pojawił się niebieski ekranik i zaczął skanować. Skanował może ze 2 sek. po czym pojawiał się bluescreen z błędem i gdzieś po 3 sekundach reset. I tak w kółko, nie mogłem normalnie uruchomić systemu, raz udało mi się anulować sprawdzanie i się udało.

W czym może tkwić problem. System mam czysty bez żadnych śmieci i szkodników.

(Mateusz355) #2

Czy nie czasem wyskoczył ci błąd "Brak sterownika ekranu" ?

(Kizeweter) #3

Czasem wystąpi jakiś bład ze skrzyżowanymi plikami, albo ze zgubieniem części jakiegoś pliku, jeżeli się nie konserwuje systemu.

Ogólnie lepiej do sprawdzania bądź defragmentowania dysku użyć zewnętrznych narzędzi np. Diskeeper - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=566&t=59

(dostępny także w wersji darmowej jako Diskeeper Lite)

(Tomaszzz89) #4

ten bleuscreen widnieje dosłownie 1,5 sekundy i trudno jest coś odczytać, żeby chociaz mniejwięcej wiedzieć w którym miejscu ekranu.

Wgrywałem dzisiaj sterowniki karty graficznej, ale z kolei z innego powodu, otóż tuż po pojawieniu się pulpitu za kazdym razem zmieniała mi się rozdzielczosc ekranu na z 1024 na 800x600. Mogłem to zawsze zmienić ale było to uciążliwe i postanowiłem wgrać jeszcze raz sterowniki karty graficznej. Równierz niektóre elementy graficzne gg bywały całe czarne ale oba problemy znikły po zainstalowaniu sterów.

Jednak problem tego buescreenu mnie nurtuje

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 22:21

Radzicie zrobić defragmentację?

(Mateusz355) #5

Czy po wyskoczeniu tego błędu, komputer sie dobrowolnie restartuje i to za każdym razem, czy możesz wejść do systemu?

Możliwe, że karta graficzna kończy swą żywotność. A mógłbyś podać jaki ogólnie masz sprzęt ?

Wklej logi HijackThisa na forum.

(Kizeweter) #6

Defragmentacja nie zaszkodzi - natomiast co do problemów wynikłych ze sprawdzania dysku - być może właśnie zepsuł się jakiś plik ze sterami.

(Tomaszzz89) #7

tzn. komputer dowolnie się restartował dopóki nie anulowałem spacją sprawdzania a to nie było łatwe bo miałem na to może nieco więcej niż sekunde, po czym reset, ale teraz jest oki, lecz sprawdzanie dalej z tym samym błędem :frowning:

(Mateusz355) #8

Spróbuj z defragmentować dysk. To jest KONIECZNE.

Móże przywrócenie systemu coś da?;próbowałeś tego?

Przesaknujjeszcze raz kompa antywirusami i,także SpyBotem i Ad-aware na dokładkę..

(Tomaszzz89) #9

Ogólnie to nie mam żadnych problemów ze swoim sprzętem.

Podaję konfigurację sprzętową: Mój sprzet ma 4 lata.

Procesor Intel Celeron 1,7 GHZ

Karta Graficzna GeForce 2 MX 400

Pamięc Ram 256 MB DDR

Dysk Twardy 40 GB Seagete

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 22:37

Skanowąłem juz tyloma programami i zreguły nic nie wykrywały, adware wykrył jakies szpiegowski ale usunał je

(Mateusz355) #10

No raczej Windows XP nie nadaje się na twojego kompa. Mało pamięci RAM jest. Możliwe, że idzie w końcu to od tej karty graficznej. GeForce 2 MX 400 nie jest zadowalającą kartą.

Spróbuj zrobić to co napisałem post wyżej.

Może inne stery okażą się lepsze? Tylko nie najnowsze, bo jeszcze gorzej będzie.

(Tomaszzz89) #11

Wiem że nie mam super sprzętu, ale bardzo rzadko mam problemy ze swoim sprzętem. No i system mi chodzi normalnie i sprawnie, nic się nie wiesza.

Oki zrobie defragmentacje

(Mateusz355) #12

Spróbuj, jeśli się da przywrócić system; datę zaznacz, od wtedy kiedy chodził ci najlepiej.

(Yun58711) #13

a moja rada to uruchomienie komputera z płyty instalacyjnej xp, przy wyborze pomiędzy instalacją systemu a naprawą wybierz naprawę z konsoli odzyskiwania systemu i po zalogowaniu się do systemu podaj komendę chkdsk /r

to ci sprawdzi dysk pod względem skrzyżowanych bądź utraconych plików tak jak z poziomu windows

proces może trwać długo, czasami do godziny :wink: ale wykona swoją robotę, oczywiście defragmentacja również wskazana

a co do konfiguracji systemu, to się nie zgadzam, że to nie dla XP, fakt RAMu ciut mało, ale to tylko niewygoda dla ciebie

(Tomaszzz89) #14

ok zrobię tak jak mówisz, a potem defragmentację

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 13:29

a wię zrobiłem tak jak napisał yun i problem zniknął, mogę juz skanować dysk, z poziomu windows, bez koniecznosci ładowania z płytki windows.

DZIEKI ZA POMOC I POZDRO! !!