Problem ze sprzętem? Blue screeny?

(Szczylu9) #1

Witam, 3 tyg. temu zakupiłem kości ram do komputera, po włożeniu ich chciałem sprawdzić ilość fps'ów w grach.. a tu nagle po odpaleniu zwykłej gierki.. blue screen z błędem nv4_disp.dll , potem jeszcze dziwnie monitor sie zachowywał, włączał sie i wyłączał ( nie z zasilania). Następnie wyłączyłem komputer i włożyłem stare kości z powrotem.

I od tego momentu po odpaleniu jakiejkolwiek gry, wyskakuje blue screen albo resetuje sie komputer.

Jedynie co moge robić na tym komputerze to przeglądać internet :twisted:

Sprzęt :

AMD Athlon(tp) XP 2000+

Nvdia GF Ti 200

768 mb Ram

(hirem) #2

Błąd nv4_disp.dll , dotyczy sterownika nvidii . Pytanie czy w tym czasie instalowałeś nowszy ster do tej karty. Jesli tak to przeinstaluj na starsze jakie miałeś.

(Szczylu9) #3

Nie instalowałem, miałem najnowsze… ale tydzień po tym zdarzeniu zainstalowałem starszy sterownik i nadal nie działa :expressionless:

(sadaj72) #4

Co to za karta bo model ti200 nie istnieje, jeżeli to geforce3 to może padła ze starości.

(Szczylu9) #5

Jakby grafa mi ,padła" to by nie było obrazu w monitorze =D>

Jak ktoś coś wie o tym problemie to niech pisze.

(igrek) #6

A słyszałeś o czymś takim że karta bez sterownika może działać poprawnie a ze sterownikiem może świrować bądź w ogóle nie wyświetlac obrazu? Mało jeszcze wiesz.

(Szczylu9) #7

@up po twoim poście mam się śmiać czy płakać? =D> No nie wiem czy bez sterowników da się odpalić jakąkolwiek grę…

(sadaj72) #8

Taki pewny jesteś?

Zobacz tutaj: http://i56.tinypic.com/9qbrye.jpg -> Uszkodzona gt8800 (zimne luty) i obraz jest…

http://www.playtool.com/pages/artifacts … 010000.jpg -> Uszkodzona pamięć, obraz jest…

(_abrakadabra_) #9

Hmmmm, taki z ciebie spec, a z taką błahostką sobie poradzić nie możesz ? c’mon, nie rób z nas noob’ów sobie jaj.

Btw, pewnie nie słyszałeś o czymś takim jak safe mode, a twój komp ciągnie z cr2032 :slight_smile:

Do tego, nawet się nie pochwaliłeś jakami sterami grafę nakarmiłeś.

Zresztą, co mnie to…

(hirem) #10

Skoro problemy zaczęły się od wymiany pamięci i pomimo powrotu do starych problem jest dalej. To logika podpowiada chociaż nie musi się sprawdzić jak pamięci są ustawione przez płytę główną konkretnie przez bios. Można sprawdzić z poziomu windowsa programem cpu-z jakie jest taktowanie czy zgodne z jej specyfikacją czy inaczej się ustawiło. Czy było robione sprawdzanie pamięci memtestem+ bootowalnym. Czy zrobienie pomimo że nie zmienialo się ustawień w biosie ustawienia domyślne na razie na starych pamięciach dało by jakąś poprawę.

(thommy181) #11

Podaj kolego dokładny model tej grafiki. Dodatkowo po dołożeniu pamięci Ram czy wymianach kości zalecane jest odświeżenie pliku wymiany poprzez spowodowanie jego podmiany przez system. Jak u Ciebie w ogóle wygląda sytuacja z plikiem wymiany, jak masz go skonfigurowanego. Jeżeli nie wiesz dokładnie o czym mowa chodzi o pagefile.sys, który w pewien sposób indeksuje działania pamięci operacyjnej w komputerze, a jeżeli wymieniasz lub coś manewrujesz przy kościach RAM to wpisy w tym pliku przestają być aktualne i komputer zaczyna świrować.

(hirem) #12

Coś może być na rzeczy co pisze Pan thommy181 , . U mnie np. kiedyś przy pierwszym uruchomieniu komputera po zmianie pamięci na większe pojawił się pulpit z pozmienianymi położeniami ikon uporządkowały się . Żadnych innych objaw nie było ale każdy przypadek jest inny konfiguracja sprzętowa, ustawienia w biosie , w systemie i u Ciebie jest co piszesz.

(Szczylu9) #13

Nvidia GeForce3 Ti 200

Jak odświeżyć ten plik wymiany? Nie jestem jakiś zaawansowany w te klocki.