Problem ze sprzętem? Blue screeny?

Witam, 3 tyg. temu zakupiłem kości ram do komputera, po włożeniu ich chciałem sprawdzić ilość fps’ów w grach… a tu nagle po odpaleniu zwykłej gierki… blue screen z błędem nv4_disp.dll , potem jeszcze dziwnie monitor sie zachowywał, włączał sie i wyłączał ( nie z zasilania). Następnie wyłączyłem komputer i włożyłem stare kości z powrotem.

I od tego momentu po odpaleniu jakiejkolwiek gry, wyskakuje blue screen albo resetuje sie komputer.

Jedynie co moge robić na tym komputerze to przeglądać internet :twisted:

Sprzęt :

AMD Athlon(tp) XP 2000+

Nvdia GF Ti 200

768 mb Ram

Błąd nv4_disp.dll , dotyczy sterownika nvidii . Pytanie czy w tym czasie instalowałeś nowszy ster do tej karty. Jesli tak to przeinstaluj na starsze jakie miałeś.

Nie instalowałem, miałem najnowsze… ale tydzień po tym zdarzeniu zainstalowałem starszy sterownik i nadal nie działa :expressionless:

Co to za karta bo model ti200 nie istnieje, jeżeli to geforce3 to może padła ze starości.

Jakby grafa mi ,padła" to by nie było obrazu w monitorze =D>

Jak ktoś coś wie o tym problemie to niech pisze.

A słyszałeś o czymś takim że karta bez sterownika może działać poprawnie a ze sterownikiem może świrować bądź w ogóle nie wyświetlac obrazu? Mało jeszcze wiesz.

@up po twoim poście mam się śmiać czy płakać? =D> No nie wiem czy bez sterowników da się odpalić jakąkolwiek grę…

Taki pewny jesteś?

Zobacz tutaj: http://i56.tinypic.com/9qbrye.jpg -> Uszkodzona gt8800 (zimne luty) i obraz jest…

http://www.playtool.com/pages/artifacts … 010000.jpg -> Uszkodzona pamięć, obraz jest…

Hmmmm, taki z ciebie spec, a z taką błahostką sobie poradzić nie możesz ? c’mon, nie rób z nas noob’ów sobie jaj.

Btw, pewnie nie słyszałeś o czymś takim jak safe mode, a twój komp ciągnie z cr2032 :slight_smile:

Do tego, nawet się nie pochwaliłeś jakami sterami grafę nakarmiłeś.

Zresztą, co mnie to…

Skoro problemy zaczęły się od wymiany pamięci i pomimo powrotu do starych problem jest dalej. To logika podpowiada chociaż nie musi się sprawdzić jak pamięci są ustawione przez płytę główną konkretnie przez bios. Można sprawdzić z poziomu windowsa programem cpu-z jakie jest taktowanie czy zgodne z jej specyfikacją czy inaczej się ustawiło. Czy było robione sprawdzanie pamięci memtestem+ bootowalnym. Czy zrobienie pomimo że nie zmienialo się ustawień w biosie ustawienia domyślne na razie na starych pamięciach dało by jakąś poprawę.

Podaj kolego dokładny model tej grafiki. Dodatkowo po dołożeniu pamięci Ram czy wymianach kości zalecane jest odświeżenie pliku wymiany poprzez spowodowanie jego podmiany przez system. Jak u Ciebie w ogóle wygląda sytuacja z plikiem wymiany, jak masz go skonfigurowanego. Jeżeli nie wiesz dokładnie o czym mowa chodzi o pagefile.sys, który w pewien sposób indeksuje działania pamięci operacyjnej w komputerze, a jeżeli wymieniasz lub coś manewrujesz przy kościach RAM to wpisy w tym pliku przestają być aktualne i komputer zaczyna świrować.

Coś może być na rzeczy co pisze Pan thommy181 , . U mnie np. kiedyś przy pierwszym uruchomieniu komputera po zmianie pamięci na większe pojawił się pulpit z pozmienianymi położeniami ikon uporządkowały się . Żadnych innych objaw nie było ale każdy przypadek jest inny konfiguracja sprzętowa, ustawienia w biosie , w systemie i u Ciebie jest co piszesz.

Nvidia GeForce3 Ti 200

Jak odświeżyć ten plik wymiany? Nie jestem jakiś zaawansowany w te klocki.