Problem ze sprzętem w grach

Witam. Ostatnio kupiłem nowego PCta a składał się on z:

C2D E8400

Radeon HD4870

Pamieci Patriot 2gb 800mhz

Dysk Twardy Samsung Hd753LJ 750 GB

Zasilacz Chieftec GPS 550W

Gigabyte GA-EP35-DS3L

I mam pewien problem. W Crysisie na wysokich deatalach AA 8 mam 7/12 FPS. W GTA 4 na najnizszych 10/15. W innych grach typu Brothers in Arms 20/25. Czy to normalne? Czy to moze wina sprzętu ze tak malo fpsów w takich grach. Kupując ten sprzęt myślałem że pogram na wysokich detalach w mocne gry a tu takie zdziwienie. Może muszę coś zainstalować żeby poprawić to? Proszę o odpowiedz :slight_smile: Z góry dziękuje :slight_smile:

Sterowniki wgraj najnowsze

dodatkowe zasilanie podłączone

EfeS20 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

ryglicki1 , mam wgrane najnowsze sterowniki. W karcie podłączone zasilanie 6 pinow x2 :slight_smile:

A płyta poprawnie czyta częstotliwości procesora

Możliwe że do 45nm trzeba wgrywać nowego biosa na p35

Gdzie mogę sprawdzić to czy czyta częstotliwość procesora? W książeczce i na stronie producenta?

“Obsługa wielordzeniowych procesorów Intel® Core™ 2 45 nm” By gigabyte.pl

No np sprawdź na stronie obsługiwane procesy i może w uwagach pisze czy potrzebny jest nowszy bios

I w biosie zobacz jaka jest częstotliwość procesora

Teraz sie zastanawiam. Ostatnio chciałem zagrac w Lost Planet i przy odpalaniu gry komp się wyłączył i przez chwile nie moglem go odpalić (czyt. 5 min). Może to uszkodziło coś?

Przed tym wszystko działo może coś padło w zasilaczu

Teraz wszystko przeinstalowałem w Crysisie na wysokich rozdzielczosc 1280/1024 AA-8 srednio 20 FPS’ów. Chyba nie jest źle czy nadal coś nie tak?

Jednak dalej jest 10 fps w większych obszarach :frowning: Może to wina pamięci? Za wolne?

To nie wina wolnych pamięci.

Odpal grę w oknie, a obok odpal Everesta Ultimate i podaj wartość z czujników (temperatura i napięcia z momentów gdy tak mało FPS’ów masz).

Jak by nie obsługiwał bios procków 45nm to by nawet komp nie wystartował.

Temperatury w miejscu gdzie mialem od 10 do 15 fps w niepełnym oknie na najwyższych detalach z AA 8 rozdzielczość 1280/1024:

http://img78.imageshack.us/my.php?image=sdfd5.png

P.S. W 3D Marku 03 30k pkt mialem gdzie kupel z takim samym cpu, karta hd 4850 mial 42k. Juz nie mam pojęcia co się dzieje. Ludzie polecaja te karty a nie są sprawne. Ręce opadają :frowning:

To karta referencyjna? Coś grafika mocno się grzeje… Weź podaj jeszcze temperatury maksymalne z HWMonitor po kilkunastu minutach grania (tak, żeby te niskie FPS’y wskoczyły).

Jednak wina nie leży w karcie. Przełożyłęm tą kartę do słabszego kompa (c2d e4300, płyta jakaś lipna tak jak pamięci) i w 3dmarku wyszło 41k gdzie zpewnością procesor jako tako zwalniał kartę wiec jest nieźle :slight_smile: Teraz podejrzewam że wina leży po stronie slotu pci-ex na płycie albo jakiś sterownikach pod pci-ex :cry: Jak myślicie?

DZIAŁA :slight_smile: Problemem okazał się program od gigabyte z płyty głównej :smiley: Ograniczał on procesor i wszystko wolno się ładowało itp. Banał :oops: