Problem ze sprzętem

Witam,otóż mam pewien problem,gdy włączam komputer(jest to pierwsze odpalenie) wszystko się ładuje bios a jak jest logo windows to pojawia się jeden biały pasek i komputer włącza się na powiększonym ekranie tak jak by nie czytało grafiki.Komputer trzeba włączyć ponownie i wtedy Rozdzielczość jest już normalna.Ostatnio grałem sobie w fortnite i było wszystko ok wyłączyłem komputer.Następnego dnia gdy chciałem zagrać miałem po max 10fps. Wtedy komputer się zacina i jest napisane no signal na monitorze a po chwili sterownik karty nvidia odzyskał sprawność i wszystko działa.Dysk ma bad sektory na straty 100mb
Specyfikacja:
monitor benq 1680x1050
zasilacz modecom fell 3 450W (sprawdzałem napięcia miernikiem mieszczą się w normie)
płyta główna GA-G31M-ES2L
procesor quad 9300 2.5ghz podkręcony do 3 (max temp 60C)
karta graficzna gtx 650 4gb gaming
pamięć ram 4gb edata gaming (są tak gorące że aż parzą jak się dotknie)
dysk z laptopa 500gb

Skoro dysk ma bady to do dokładniejszego sprawdzenia na ile się jeszcze nadaje jako systemowy i czy może wystarczy zablokować przestrzenie z badami.

1 polubienie

to aż tak zle jest z tym dyskiem?

Dysk jak dysk, ale skoro komputer jest podkręcony, zacząłbym test od jego odkręcenia, względnie od przetestowania pamięci,.

2 polubienia

pamięć testowana memtest przez całą noc 0 błędów a nie mam pojęcia dlaczego aż parzą jak się ich dotknie 3 sec nie da się wytrzymać. Tak też zrobię i dam znać, ale wcześniej nie było żadnych problemów .

odkręcenie procesora nic nie dało jest na stokowych wartościach ekran i tak włącza się na powiększonym ekranie i trzeba reset robić a w dodatku zauważyłem,że Dźwięk na yt się przycina a wszystko chodzi płynnie.