Problem Ze Spyware

Witam was Serdecznie :smiley: .Wczoraj był u mnie sąsiad.Zostawiłem go na chwilę na komputerze no i zaczał wchodzić po jakis tam stronach pornograficznych.Teraz mam problem ze spyware.Użyłem narzedzia smitfraudfix czy jak to sie tam nazywa nie pomogło,używałem spybot search and detroy i również zawiodło,to samo z avg antyspyware.Do wyjatków zapory zostały dodane jakies game i cos tampoczym przestala działac,zostało równiez dodane nowe połaczenie sieciowe typu:0.000212.Centrum Zabezpieczeń również nie działa.Teraz komputer chodzi bardzo wolno,Uruchamia się 5 minut.Czy moglibyście mi sprawdzic logi? i ewentualnie jakieś porady?:

Hijackthis:

SilentRunners:

Skanowanie antywirusowe juz zrobilem i usuneło jakies 2 wirusy.Sorry za chaotyczny styl pisania :slight_smile: .Z gory dzieki za pomoc.

Logi są czyste.

Może być seria losowych plików game*** dlatego proszę pokazać log z ComboFix’a. Aby zrobić w nim log należy go uruchomić => nacisnąć klawisz Y => czekać cierpliwie i log powinien być w formie pliku .txt o nazwie combofix na partycji C.

Jaki masz problem z centrum zabezpieczeń - co pojawia się podczas wchodzenia do niego? Zajrzyj tutaj:

http://forum.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=34

Log z combofixa:

Komunikat z Centrum Zabezpieczen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb0 … a333d.html

a tak w sprawie sąsiada daj mu opiernicz i go nie wpuszczaj

Start => Uruchom => wpisz services.msc => uruchom i włącz usługę Centrum zabezpieczeń.

Usuń foldery ręcznie będąc w trybie awaryjnym.

Dodatkowo puść w ruch NoLop i pokaż raport -> C:\NoLop.log

Proszę przeskanować pliki:

na stronie http://virusscan.jotti.org/ lub http://www.virustotal.com/vt/ a te, które okażą się szkodnikami usunąć ręcznie będąc w trybie awaryjnym.

Zwykła wersja programu BearShare posiada w sobie syf dlatego proponuję go usunąć. A jeśli koniecznie chcesz z niego korzystać to zainstaluj wersję Lite, która jest pozbawiona syfu.

Po wykonaniu możesz wkleić nowy log z ComboFix.

1.W services.msc nie ma usługi Centrum Zabezpieczeń.Wiem że to dziwne ale nie ma :o :o .Dodatek Service Pack 2 jest wgrany.

2.Usunełem te foldery:

3.Log z NoLop:

4.Wszystkie te pliki okazały sie wirusami:

5.Problem z wolnym uruchamianiem dalej występuje.Przeczyściłem rejestr ,usunełem niepotrzebne pliki,zdefgragmentowałem dysk i rejestr,wyłczyłem niepotrzebne pliki w autostarcie,wyłączyłem nie potrzebne usługi. :-o :frowning:

Daj nowe logi :slight_smile:

Proszę oto nowe logi:

Hijackthis:

Silentrunners:

Combofix:

2.Plik Hosts wygląda tak:

Użyłem narzędzia fixującego WinsockxpFix ponieważ znajodwały się tam również inne wpisy.

3.Programy startujące z systemem to(log z hijacka statup list:

4.Czy da się naprawić to Centrum Zabezpieczeń? :frowning:

Acha jeśli chodzi o bearshare przed chwilą go odinstalowałem,ale ponieważ log robiłem chwilę wcześniej być może widnieje że dalej jest zainstalowany.

Start => programy => narzędzia systemowe => zaplanowane zadania => możesz usunąć pogrubione jeśli nie są Ci już potrzebne.

Spróbuj zrobić tak:

  1. Włóż płytkę instalacyjną systemu do napędu

  2. Wybierz start => uruchom => wpisz sfc /scannow i kliknij OK