Problem ze stacjami dyskow

Posiadam dwie stacje firmy LG (GSA-H42N oraz GDR 8162B), obydwa napedy nie działaja.

Tzn otwieraja sie i zamykaja, ale jak wsadzam jakas plyte i wsuwam, to chwile sie kreci, chwile swieci sie dioda i tyle.

W menadzeze urzadzen wykrywa napedy, ale pisze ze jest problem ze sterownikami.

Tak sie dzieje z obydwoma napedami, nie wydaje mi sie ze oba skonczyły zywota w tym samym czasie.

Wdzięcznym bym był za jakakolwiek pomoc w rozwiazaniu tego.

Masz napędy ustawione w BIOS’ie? Jeżeli nie to spróbuj pobrać sterowniki ze strony LG

W menedżerze urządzeń odinstaluj te napędy z restartuj system wedle wskazania …

Szczerze mowiac to nie mam pojecie, jak to sprawdzic?

Dodane 12.07.2010 (Pn) 22:18

Wyskakuje ze instalacja sterownikow sie niepowiodła.

Ustaw zworki na jednym (głównym) napędzie na ‘‘MASTER’’ a na drugim ‘‘CABLE SELECT’’ i ponów próbę z odinstalowaniem tych urządzeń z systemu.

A jak to zrobic? :slight_smile:

Te dwa napędy są na jednej taśmie ?

Rozumiem że jeden to nagrywarka DvD , a drugi to zwykły napęd DvD ?

Tak, dokładnie.

To nagrywarkę ustaw na ‘‘MASTER’’ a drugi napęd na ‘‘SLAVE’’ .

Zworki znajdują się w tym miejscu co zostało zaznaczone na czerwono na tym zdjęciu http://www.centrumxp.pl/Img/Art/Windows … /01/01.gif , a na obudowie tych napędów będziesz miał opisane co daje dane ułożenie zworki.

PS.

Tak między innymi wygląda ten opis który powinieneś znaleźć na obudowie tych napędów. http://ash.dnsalias.net/images/zworki_seagate.png oczywiście te instrukcja dotyczy dysku twardego , ale w tej chwili nie dysponuje dokładnym zdjęciem jak to wygląda w napędach , ale myślę że to już powinno Cię naprowadzić.

Niestety nie pomoglo, sprubowalem zarowno Master/Slave i Master/Cable Select i nic, przy ponownym uruchowieniu pisalo ze instalacja niepowiodła sie.

Len0n , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978