Problem ze stackami w config.sys (Windows 7, Hirens Boot, Norton Ghost)

Witam,
Mam kilka takich samych laptopów do zrobienia czyli zainstalowania systemu, wgrania sterowników, jakieś podstawowe programy typu Adobe Reader, WinRAR, javy, flash player itp. Jeden laptop jest zrobiony na tip-top. Nagrałem na płytkę hirens boota, odpaliłem norton ghost, zrobiłem kopię partycji systemowej na zewnętrzny dysk - wszystko ok ale były małe problemy i właśnie teraz o tych problemach.

Jakimś cudem udało mi się zrobić tego ghosta jednak pojawiał się jeden komunikat, który mi w tym przeszkadzał mianowicie ‘An internal stack overflow has caused this session to be halted, Change the STACKS setting in your config.sys file and then try again’. Jakoś mi się udało tą kopię zrobić jednak teraz, mając podłączony zewnętrzny dysk do drugiego (takiego samego laptopa) próbuję odpalić Norton Ghost (normal) i za każdym razem pojawia mi się ten komunikat. Raz na początku programu jak się włączy, raz już przy wybieraniu partycji z której ma być pobrany backup i tak w kółko.

Posiadam WIN7 64bit na każdym laptopie. Robiłem przywracanie systemu, szukałem tego pliku, czytałem ale w 64bit tego pliku nie ma. Nie ma sensu instalować na każdym komputerze oddzielnie tego samego więc chciałbym zrobić to przez ghosta. Jaka jest szansa na rozwiązanie tego problemu z tymi stackami? Musze zmienić ich wartość ale nie mając tego pliku nawet nie wiem jak.

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdro

PS. Systemu nie aktywowalem na pierwszym komputerze a zrobilem kopie. Kazdy laptop ma swoj numer seryjny. Aktywować i potem bawić sie w zmienianie kluczy czy jak?

Przecież ten ghost nie jest rozwijany już chyba od lat. Może zamiast szukać w nim błędów użyj clonezilla lub innego rozwijanego programu?

1 polubienie

Spróbuję. Działa na tej samej zasadzie co norton?

Nie ma interfejsu graficznego tylko tekstowy, ale na internecie jest dużo poradników. Jest trochę bardziej skomplikowany przez mnogość opcji, ale wierzę że sobie poradzisz.

Dzięki wielkie. Zauważyłem w sumie że problem pojawia sie przy podpiętym dysku zewnetrznym ktory jest de facto nowy. Biorę się w takim razie do roboty.