Problem ze stanem uspienia

(Dominik1330) #1

Wprowadzilem komputer w stan uspienia i nie moge z niego wyjsc. Reset nie dziala... wylaczalem z pradu i wlaczalem kompa rowniez nie przynioslo to skutku. Zmienilem baterie w biosie tez nic nie dalo. Wymiana ram-u również. Komp na nic nie reaguje. Pomoze ktos?

(mikber18) #2

jak uruchomisz komputer to naciskaj F8 aż pokaże się lista z Trybem awaryjnym i tego typu rzeczami a z tej listy wybierz Ostatnia znana dobra konfiguracja.

Powodzenia

(Dominik1330) #3

ale o to chodzi ze nie moge uruchomic kompa... dysk nie startuje..podlaczalem inny i tez nie startuje...nie reaguje na zaden ruch klawiatury...monitor sie sam nie wlacza a jak go wlacze juz przyciskiem to wyswietla sie napis "stan uspienia", na przycisk reset nie reaguje w ogole...przyciskiem power nie moge go wylaczyc tylko musze z pradu odlaczyc. napedu dvd nawet wysunac nie moge.

(mikber18) #4

Wygląda na to że coś się porypało na płycie głównej....

(Dominik1330) #5

tylko co? wyglada na to że dyski i napedy nie dostają prądu... moze wina zasilacza??

(stalesz) #6

Wyjmij baterię z zasilacza na kilka minut,przy odłączonej wtyczce..

(Dominik1330) #7

ale dlaczego mam caly czas czarny ekran?

-- Dodane 04.03.2010 (Cz) 17:10 --

baterie z zasilacza?? gdzie ona jest? chodzi Ci o baterie biosu?

(stalesz) #8

Sorry,sądziłem,że to laptop.Odepnij monitor od karty,powinien pojawić się napis..No signal,czy Bios wydaje jakieś sygnały dżwiękowe ?

(Dominik1330) #9

pojawil sie napis no signal, bios nie wydaje zadnych sygnalow. wyglada mi to na padnieta plyte glowna chyba...bo napedy i dysk nie startuja i obrazu tez nie ma wiec chyba jednak plyta glowna? chyba ze macie inne pomysly

(mikber18) #10

Też tak uważam. Wszystko wskazuje na to że będzie trzeba wymienić płytę główną

Pozdrawiam

(Agatonster) #11

dominik1330 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swoich postów proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(jarekm26) #12

Miałem identyczny przypadek jak twój, i nic nie mogłem na to poradzić,

ewentualnie trzeba by wymienić kostkę z biosem, ale czy to coś pomoże ?

Pojęcia nie mam...

(mikber18) #13

A co w twoim przypadku zrobiłeś ??

(jarekm26) #14

Kupiłem inną płytę główną...