Problem ze stanem wstrzymania xp

(Rafał Szymański) #1

proszę o pomoc,podczas trybu wstrzymania komputera wszystko się wyłącza oprócz wentylatora zasilacza.Jak to zmodyfikować w biosie,żeby przechodziło wszystko w stan wstrzymania?

(Maniooo666) #2

Witam,

Jak sobie wyobrażasz stan wstrzymania z palącym się zasilaczem? :smiley:

Przecież musi być włączony wentylatror, aby wszystko się nie skopciło. :wink:

(lazikar) #3

W czasie wstrzymania tak musi być. Nie tylko te dwie pozycje działają.

Uzywaj Hibernacji wtedy wszystko się wyłączy. :smiley:

(Rafał Szymański) #4

no teoretycznie tak,ale wszystko się zaczeło po aktualizacji biosu,na starym wyłączało się wszystko i nic się nie spaliło :o

(lazikar) #5

Głupoty opowiadasz. Nie mogło tak być. :-x

(Rafał Szymański) #6

jaki by był sens "mojej głupoty" :frowning:

a hibernacja to jak?

(Maniooo666) #7

Witam,

Masz w Menu Start takie coś jak Centrum pomocy. :wink:

A tam kupa informacji po wpisaniu odpowiedniego słowa:

(lazikar) #8

Sens jest taki że nie mogło być wszystko wyłączone.

Hibernacja:

Wejdz w Panel Sterowania>>Wydajność i konserwacja>>Opcje zasilania>>Hibernacja. I tam ją włącz.

Przy wyłączeniu kompa wciskaj

Start>>Wyłącz Komputer I tu wciśnij lewy Shift. Pojawi się opcja Hibernacji.

(Rafał Szymański) #9

no dzięki to działa,ale czy nie można zmieniś na stałe start>wyłącz komputer i stan wstrzymania zamienić na hibernacje bez użycia shift :roll:

(Maniooo666) #10

Witam,

Raczej niestety nie.

(lazikar) #11

Nie można. :frowning:

(Pzontek) #12

a co sie dzieje jesli nie mozna tego zmienic... gdy zaznaczam tą opcje i daje zastosuj to wyswietla sie następujący monit... "proces nie moze uzyskac dostępu do pliku poniewaz jest on używany przez inna aplikacje" dziwi mnie to troszke, jednakże jak by ktos wiedzial o co biega to prosze o pomoc mój sstem to WInXP pro +sp1

(Damian) #13

Może spróbuj pod trybem awaryjnym.

Jako ciekawostke powiem,że można. Niestety nie wiem jak :frowning: Ale wiem,że kiedyś gdy włączyłem hibernacje, to zamiast stanu wstrzymania miałem właśnie hibernacje. Przypuszczam,ze zmiany trzeba dokonać w rejestrze.

(Pzontek) #14

Dzięki Damian,

wracając do poprzedniego tematu tzn stanu wstrzymania Windowsa XP, to u mnie jak mojego kompa przełaczam w stan wsztrzymania to wyłacza sie wszystko, z wyjątkiem diody migającej z przodu obudowy, zasilacz tez milknie, ale gdy odłaczam kompa od zasilania to wtedy wszystko pada i komp po podłacszeniu do pradu uruchamia sie normalnie, jakbym go wyłaczył

(lazikar) #15

Pea5 Chyba ci się jednak wydaje. Pzrysłuchaj się, zasilanie dochodzi do kompa i niektóre elementy pracują. :smiley:

(Pzontek) #16

Lazikar, wydaje mi sie że prawda leży gdzies posrodku... mianowicie mam zasilacz Chieftec 420W i on ma taki ukł który dostosowuje prędkośc wentylatorów do zapotrzebowania na usuwanie ciepłego powietrza z zasilacza, możliwe że jak dam w stan wstrzymania to zasilacz uzna ze teraz nie pracuje na 100% i go wyłacza, a po czasie gdy sie nagrzeje to sobie go tam cichutko włacza. Co o tym myślisz?? u mnie w każdym razie z początku jak wyłacze kompa to wentylator tez sie wyłacza,

(Damian) #17

Może nie wyłącza,ale bardzo zwalnia obroty wiatraczka.

Na procesorze też masz taki cooler,który zwalnia ??

(Pzontek) #18

Na procku too sie nie oriętuje bo to jest cooler ktory wraz z prockiem kupiłem w boxsie (pentium 4, 2.8Ghz wersja C) ale wątpie w to troche żeby on taki dobry był, ciekawe jest to ze w szkole sprawdzałem to jak dałem w stan wstrzymania to faktycznie wiatraki sie kęciły.... czy mam sie tym niepokoić czy raczej cieszyc?

(lazikar) #19

Cieszyć. To normalne tak powinno być. :smiley:

(Damian) #20

Sprawdź temperaturki w komputerze po 30min pracy w stanie wstrzymania i je podaj. Jak wszystko będzie OK to powinieneś się cieszyć :slight_smile:

Temperaturki sprawdź programem SpeedFan dostępnym w Vortalu.