Problem ze stanem wstrzymania xp

proszę o pomoc,podczas trybu wstrzymania komputera wszystko się wyłącza oprócz wentylatora zasilacza.Jak to zmodyfikować w biosie,żeby przechodziło wszystko w stan wstrzymania?

Witam,

Jak sobie wyobrażasz stan wstrzymania z palącym się zasilaczem? :smiley:

Przecież musi być włączony wentylatror, aby wszystko się nie skopciło. :wink:

W czasie wstrzymania tak musi być. Nie tylko te dwie pozycje działają.

Uzywaj Hibernacji wtedy wszystko się wyłączy. :smiley:

no teoretycznie tak,ale wszystko się zaczeło po aktualizacji biosu,na starym wyłączało się wszystko i nic się nie spaliło :o

Głupoty opowiadasz. Nie mogło tak być. :-x

jaki by był sens “mojej głupoty” :frowning:

a hibernacja to jak?

Witam,

Masz w Menu Start takie coś jak Centrum pomocy. :wink:

A tam kupa informacji po wpisaniu odpowiedniego słowa:

Sens jest taki że nie mogło być wszystko wyłączone.

Hibernacja:

Wejdz w Panel Sterowania>>Wydajność i konserwacja>>Opcje zasilania>>Hibernacja. I tam ją włącz.

Przy wyłączeniu kompa wciskaj

Start>>Wyłącz Komputer I tu wciśnij lewy Shift. Pojawi się opcja Hibernacji.

no dzięki to działa,ale czy nie można zmieniś na stałe start>wyłącz komputer i stan wstrzymania zamienić na hibernacje bez użycia shift :roll:

Witam,

Raczej niestety nie.

Nie można. :frowning:

a co sie dzieje jesli nie mozna tego zmienic… gdy zaznaczam tą opcje i daje zastosuj to wyswietla sie następujący monit… “proces nie moze uzyskac dostępu do pliku poniewaz jest on używany przez inna aplikacje” dziwi mnie to troszke, jednakże jak by ktos wiedzial o co biega to prosze o pomoc mój sstem to WInXP pro +sp1

Może spróbuj pod trybem awaryjnym.

Jako ciekawostke powiem,że można. Niestety nie wiem jak :frowning: Ale wiem,że kiedyś gdy włączyłem hibernacje, to zamiast stanu wstrzymania miałem właśnie hibernacje. Przypuszczam,ze zmiany trzeba dokonać w rejestrze.

Dzięki Damian,

wracając do poprzedniego tematu tzn stanu wstrzymania Windowsa XP, to u mnie jak mojego kompa przełaczam w stan wsztrzymania to wyłacza sie wszystko, z wyjątkiem diody migającej z przodu obudowy, zasilacz tez milknie, ale gdy odłaczam kompa od zasilania to wtedy wszystko pada i komp po podłacszeniu do pradu uruchamia sie normalnie, jakbym go wyłaczył

Pea5 Chyba ci się jednak wydaje. Pzrysłuchaj się, zasilanie dochodzi do kompa i niektóre elementy pracują. :smiley:

Lazikar, wydaje mi sie że prawda leży gdzies posrodku… mianowicie mam zasilacz Chieftec 420W i on ma taki ukł który dostosowuje prędkośc wentylatorów do zapotrzebowania na usuwanie ciepłego powietrza z zasilacza, możliwe że jak dam w stan wstrzymania to zasilacz uzna ze teraz nie pracuje na 100% i go wyłacza, a po czasie gdy sie nagrzeje to sobie go tam cichutko włacza. Co o tym myślisz?? u mnie w każdym razie z początku jak wyłacze kompa to wentylator tez sie wyłacza,

Może nie wyłącza,ale bardzo zwalnia obroty wiatraczka.

Na procesorze też masz taki cooler,który zwalnia ??

Na procku too sie nie oriętuje bo to jest cooler ktory wraz z prockiem kupiłem w boxsie (pentium 4, 2.8Ghz wersja C) ale wątpie w to troche żeby on taki dobry był, ciekawe jest to ze w szkole sprawdzałem to jak dałem w stan wstrzymania to faktycznie wiatraki sie kęciły… czy mam sie tym niepokoić czy raczej cieszyc?

Cieszyć. To normalne tak powinno być. :smiley:

Sprawdź temperaturki w komputerze po 30min pracy w stanie wstrzymania i je podaj. Jak wszystko będzie OK to powinieneś się cieszyć :slight_smile:

Temperaturki sprawdź programem SpeedFan dostępnym w Vortalu.