Problem ze stanem wstrzymania! ;/

Witam, mam problem ze stanem wstrzymania. Na poczatku po instalacji Visty, sterowników i wszystkich programów przez jakieś 2 tyg wszystko działało super. Pracując do późna i chcąc dokończyć prace rano wyłączając komputer wybierałem stan wstrzymania - monitor i komputer wyłączały sie (była cisza, migało podświetlenie przycisku POWER) i rano po ruszeniu myszką w 2sek wszystko wstawało i mogłem dalej pracować na wcześniej otwartych aplikacjach. Teraz, ni stąd ni zowąd wyłącza się jedynie monitor - komputer dalej pracuje. Po ruszeniu myszką w 2 sek wszystko wstaje prawidłowo… Denerwuje mnie tylko dlaczego komputer nie chce się wyłączyć tak jak wcześniej i hałasuje wentylatorami całą noc… Przeszkadza mi to w spaniu bo komputer mam przy łóżku. Miał ktoś może podobny problem? Proszę o pomoc, dzięki :slight_smile:

ps. dodam, że nie grzebałem w żadnych ustawieniach od momentu instalacji

Może BIOS stracił ustawienia, sprawdź opcje zasilania w BIOSIE i ustaw na S3

http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_C … bal_states

wiele mi to nie dało - tam w punkcie S3 jest tylko opis w jaki sposób to wszystko działa… a z biosem przecież też nic nie robiłem…

Ta, ale bios może sam stracić ustawienia, poszukaj tego ustawienia.

Dokładnie tak jak napisał dragonn , jeżeli to jest wiekowa płyta, nie zaszkodzi miernikiem elektrycznym sprawdzić czy bateryjka na płycie trzyma odpowiednie parametry.

dobra, sory, wiem, ze mieliście dobre chęci, ale widze, że nie jesteście w stanie mi pomóc -

  • czy przy takiej zdrowy człowiek instalowałby VIste? Bateryjka na bank sprawna bo wszystkie ustawienia takie jak przetaktowanie procesora czy pamięci są ciągle na tym samym poziomie. Może ktoś ma inny pomysł oprócz tej “bateryjki”? Bede wdzieczny za odpowiedź